Jak zwiększyć objętość włosów? Wystarczy wprowadzić parę zmian w ich pielęgnacji

Co zrobić, aby nasza fryzura zyskała na objętości? Czasami kwestie genetyki są ciężkie do pokonania. Okazuje się jednak, że istnieje kilka sposobów na to, by zregenerować i znacznie odżywić strukturę włosa. Które z nich będą dla ciebie nowością?

Jak zwiększyć objętość włosów? Wiele z nas dwoi się i troi w poszukiwaniu sposobu, który stałby się odpowiedzią na to pytanie. Tymczasem okazuje się, że sytuacja wcale nie jest tak trudna w rozwiązaniu. Wystarczy wprowadzić do swojego życia i codziennej pielęgnacji kilka trików, dzięki którym twoje pasma odbiją się od nasady, a powiedzenie „mam dużo na głowie" już nigdy nie będzie kojarzyło się z czymś negatywnym. Jakich elementów brakuje w twojej rutynie? Niektóre z nich mogą okazać się kluczowe.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Jak zwiększyć objętość włosów?  Zacznij od wizyty u fryzjera

Chyba dla żadnej z nas nie jest tajemnicą, że odpowiednio ścięte włosy mogą zdziałać prawdziwe cuda. Nawet jeśli od lat jesteś fanką długich pasm, chyba nadszedł czas na małe ryzyko. Krótsze kosmyki to ratunek dla kobiet z cienkimi włosami. Nie możemy także zapomnieć o regularnym podcinaniu końcówek,  dzięki któremu zadbamy o ich kondycję i damy możliwość szybszego rośnięcia.

Jeśli natomiast zastanawiasz się nad cieniowaniem, najpierw sprawdź, czy twoje pasma nadają się do tego typu ekscesów. Ten zabieg sprawdzi się jedynie w przypadku grubych kosmyków – nada im lekkości i podniesie u nasady. W przypadku innych typów lepiej zdecydować się na proste lub zaokrąglone cięcie.

Jeśli zależy ci na odbiciu włosów u nasady, pamiętaj o specjalnych kosmetykach

Oczywiście, że istnieją kosmetyczne sposoby na to, aby uzyskać efekt dużej objętości włosów, ale słowo „efekt" wcale nie budzi stałych zmian na naszych głowach. Co zrobić, aby rzeczywiście odżywić pasma i faktycznie pomóc im w zbudowaniu większej objętości? Niezbędne okażą się tutaj odpowiednie kosmetyki. Musimy zadbać o ich kondycję, a w tej kwestii najlepiej sprawdzą się produkty z jak najbardziej naturalnym składem. Dzięki nim kosmyki nie będą obciążone, a fryzura stanie się lekka, bez zbędnych obciążeń.

PrzedziałekPrzedziałek na środku czy na boku? Zdania są podzielone. Od czego zależą?

Pamiętaj także o odpowiednim myciu włosów. Nigdy nie zostawaj nawet odrobiny produktu bez spłukania, a w przypadku cienkiej struktury, musisz zapomnieć o olejowaniu.

Pamiętaj o odpowiednim ułożeniu włosów. Zastosuj trik z przedziałkiem

Nie ma nic prostszego niż zmiana przedziałka. Ten trik sprawdzi się w przypadku osób, które na co dzień stosują przedziałek na boku. Wystarczy, że raz na jakiś czas przerzucisz kosmyki na drugą stronę. Dzięki temu delikatnie odświeżysz wygląd, a pasma odbiją się od nasady i optycznie zwiększą objętość.

Więcej o: