Kiedy podcinać i farbować włosy w czerwcu zgodnie z fazami Księżyca? Garść przydatnych wskazówek

Dbanie o włosy zgodnie z fazami Księżyca jest w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Kiedy wypada pełnia Księżyca w czerwcu 2021? Kiedy najlepiej jest podcinać włosy, a kiedy farbować? Podpowiadamy.

Jakiś czas temu Marina Łuczenko-Szczęsna zapoczątkowała nowy trend obcinania włosów podczas pełni Księżyca. Zdaniem fanów tej metody Księżyc ma ogromny wpływ na naszą urodę. Dlatego też różne zabiegi, takie jak podcinanie, czy farbowanie włosów, warto wykonywać zgodnie z jego fazami. 

Zobacz wideo

Podcinanie włosów w czasie pełni Księżyca. "Robię to od 7 lat"

Marina Łuczenko-Szczęsna może pochwalić się pięknymi, gęstymi, długimi i lśniącymi włosami. Gwiazda zdradziła na Instagramie, że jednym z sekretów ich dobrego wyglądu jest podcinanie kosmyków w czasie pełni Księżyca. - Robię to od 7 lat w pełnię Księżyca. Kiedyś, na początku, robił to mój mąż, kiedy miałam je za krótkie i za bardzo powyrywane/spalone - powiedziała. Okazuje się, że coraz więcej kobiet chce spróbować tej metody. Jeden z fryzjerów wyznał, że po wpisie Mariny na ten temat, wiele jego klientek też chce stosować tę metodę. - 1/3 moich klientek chce obcinać włosy w pełnię. Co Ty zrobiłaś? - napisał w wiadomości wysłanej piosenkarce.

Pełnia Księżyca czerwiec 2021 - kiedy wypada?

Kiedy w czerwcu 2021 roku wypada pełnia Księżyca? Warto zapamiętać datę: 24 czerwca (czwartek). Zdaniem niektórych, jest to doskonały moment na podcinanie włosów. Możemy spotkać się z opinią, że wówczas Księżyc odnowi nasze pasma od samych cebulek. Warto wspomnieć, że nie jest to jednak dobry czas na różne zabiegi, takie jak na przykład przedłużanie kosmyków, czy trwała. 

Kalendarz biodynamiczny czerwiec 2021

Z kolei nów Księżyca w czerwcu 2021 roku wypada w czwartek 10 czerwca. Jest to doskonały czas na farbowanie włosów. W te dni nawet dobrze wychodzą nawet najtrudniejsze kolory. Poza tym jest to także doskonały moment na zakręcanie loków. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: