Ta fryzura jest niezwykle zmysłowa i uwodzicielska. Komu pasuje najmodniejsze uczesanie tego sezonu?

Szukasz modnej i twarzowej fryzury? Postaw na grzywkę curtain bangs! To najgorętszy fryzjerski trend tego roku. Ta grzywka była modna w ubiegłym stuleciu - nosiła ją nawet Brigitte Bardot - a teraz wraca w wielkim stylu. Sprawdź, komu pasuje curtain bangs.

Grzywka jest od lat uwielbianym elementem fryzury. Dobrze dobrana grzywka wysmukli rysy, podkreśli atuty twarzy i doda kobiecości. Na cięcia z grzywką decyduje się wiele kobiet, również tych znanych. Ale jaka grzywka jest najmodniejsza w tym sezonie? Odpowiedź jest jedna - curtain bangs. Ta grzywka doskonale wysmukla twarz i jest prosta do układania. Sprawdź, jak wygląda i komu pasuje. 

Zobacz wideo Dorota Szelągowska zachwyca w nowej fryzurze. Postawiła na grzywkę curtain bangs

Dorota Szelągowska Dorota Szelągowska zachwyca w nowej fryzurze. Zdecydowała się na modną grzywkę

Curtain bangs to hit tego sezonu. Taką grzywkę kiedyś nosiła Brigitte Bardot 

Curtain bangs to grzywka, która była hitem w latach 50. i 60., a teraz znowu wraca do łask. Curtain bangs sięga poniżej linii brwi i charakteryzuje się dłuższym, cieniowanym cięciem. Doskonale podkreśla kości policzkowe, a ponadto idealnie komponuje się z niemal każdym cięciem. 

Taką grzywkę nosiła kiedyś ikona stylu i największa gwiazda francuskiego kina Brigitte Bardot. Zobaczcie, jak świetnie w niej wyglądała. 

Brigitte BardotBrigitte Bardot instagram/brigittebardotbb

Komu pasuje curtain bangs - najmodniejsza grzywka 2021 roku?

Grzywka curtain sprawdzi się najlepiej u posiadaczek prostych i falowanych włosów. Takie włosy najłatwiej jest wystylizować. Grzywka - zasłona to świetna opcja dla pań o okrągłej twarzy. Pięknie uwydatnia kości policzkowe i wysmukla rysy. Nie jest polecana paniom o podłużnej buzi - curtain bangs może jeszcze ją wydłużyć. 

Taka grzywka doskonale sprawdzi się zarówno przy długich, jak i przy krótkich włosach. Doskonale pasuje nawet do krótkiego boba. 

Bob z grzywką Bob z grzywką to najmodniejsza fryzura tego roku. Sprawdź, komu pasuje

Jak stylizować curtain bangs? 

Zastanawiasz się, jak stylizować curtain bangs? Ta grzywka najczęściej świetnie układa się sama. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie cięcie. Grzywka powinna być precyzyjnie wycieniowana, dzięki czemu jej stylizacja nie będzie trudna. 

  1. W przypadku włosów grubych i mniej podatnych na układanie warto do stylizacji użyć okrągłej szczotki i zastosować kilka prostych trików, które ułatwią układanie fryzury. 
  2. Po umyciu włosów zrób grzebieniem przedziałek na środku grzywki i spryskaj włosy sprayem do stylizacji. 
  3. Wysusz włosy, stylizując je okrągłą szczotką. Jeśli nie używasz szczotki, możesz wywinąć pasma na zewnątrz przy użyciu prostownicy. 
  4. Spryskaj włosy lakierem, aby utrwalić fryzurę. 
 
Więcej o: