Najlepsze fryzury dla cienkich włosów. 4 modne propozycje, które zapewnią efekt wow

Dobra fryzura, podobnie jak makijaż, potrafi zdziałać cuda. Jakie cięcia będą najlepsze dla cienkich i pozbawionych objętości kosmyków? Oto cztery modne propozycje.

Zestawienie otwiera choppy bob. Taka fryzura dodaje objętości włosom i wysmukla twarz. Co istotne, przy tym cięciu stawia się na stylową asymetrię. 

Najlepsze fryzury dla cienkich włosów - choppy bob

Jak prezentuje się fryzura choppy bob? W tym przypadku pasma z przodu kończą się na wysokości brody. Poza tym wyeksponowany jest kark. Świetnym dodatkiem do tego typu cięć są grzywki. Zobacz, jak wygląda taka fryzura:

 

Co istotne, cienkie włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. O czym w szczególności musisz pamiętać? Dowiesz się z naszego artykułu poświęconego tej kwestii:

Najlepsze fryzury dla cienkich włosów - pixie cut

Nasza kolejna propozycja to "fryzura roku 2020", czyli pixie cut. Takie cięcie optycznie odejmuje lat, jest bardzo stylowe i dodaje charakteru. W tym przypadku kosmyki są mocno postrzępione. Poza tym włosy są krótsze z tyłu i po bokach, a dłuższe na górze i z przodu.

Jaka fryzura ci pasuje? Możesz to sprawdzić w domu za pomocą pewnej sztuczkiJaka fryzura ci pasuje? Możesz to sprawdzić w domu za pomocą pewnej sztuczki https://www.instagram.com/iam.shorthair/

Najlepsze fryzury dla cienkich włosów - asymetryczny bob

To jedna z odmian klasycznego boba, która cieszyła się ogromną popularnością na początku XXI wieku. Co ciekawe, niedawno stała się ponownie bardzo modna. W tym przypadku kosmyki z tyłu są krótsze, z kolei przód i boki nieco dłuższe. 

Najlepsze fryzury dla cienkich włosów - french bob

Nasze zestawienie zamyka kolejna odmian boba. French bob to jedno z najczęściej wybieranych cięć przez posiadaczki włosów cienkich i pozbawionych objętości. Co istotne, fryzura ta jest krótsza od tradycyjnego boba oraz ma cieniowaną grzywkę i delikatnie się faluje. Sprawia, że kosmyki wyglądają na grubsze i gęstsze. Takie cięcie najlepiej sprawdzi się u osób o trójkątnej twarzy. Nie polecamy go natomiast osobom z okrągłym czy kwadratowym kształtem.

 

Najlepsze fryzury dla cienkich włosów - nie zapomnij o przedziałku

Jak optycznie dodać cienkim włosom objętości? Bardzo ważnym elementem, o którym często zapominamy, jest przedziałek. W sytuacji, gdy przez długi czas czeszesz pasma w ten sam sposób, a przedziałek znajduje się w tym samym miejscu, włosy stają się oklapnięte i tracą na sprężystości. Dlatego też warto co kilka tygodni zmieniać umiejscowienie przedziałka. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: