Krótkie fryzury ślubne. Jak wyglądać pięknie bez fal i loków? Oto kilka pomysłów

Krótkie fryzury na ślub mogą wyglądać przepięknie! Pole działania jest nieco mniejsze, niż w przypadku fryzur z długich włosów, ale nie oznacza to, że efekt będzie mniej spektakularny. W dniu ślubu warto wyglądac skromnie, ale i z klasą. Oto kilka propozycji krótkich fryzur na ten dzień.

Krótkie fryzury na ślub wykonuje się bardzo łatwo. Nie są niezbędne loki i fale, aby wyczarować małe dzieło sztuki. Wszystko za sprawą odpowiednich dodatków, które tylko podkreślą delikatność fryzury i nadadzą jej odpowiedniego charakteru. Możesz nawiązać do motywu przewodniego wesela i zdecydować się np. na wianek w stylu boho. Oto nasze propozycje, które z pewnością ci się spodobają. 

Zobacz wideo Księżniczka Eugenia świętuje drugą rocznicę ślubu

Short bob to elegancka fryzura, którą bardzo łatwo ułożyć

Short bob, to jedna z odmian fryzury typu bob. Jest krótka i polega na włosach dłuższych z przodu i krótszych z tyłu. Zazwyczaj same pod wpływem cieniowania układają się do wewnątrz. W wersji ślubnej można ułożyć ją na kilka sposobów. Jednym z nich jest zaczesanie prawej, lub lewej strony daleko, za ucho. Spięcie włosów po jednej ze stron sprawi, że utworzy się dłuższa grzywka, która będzie spadać na czoło. Z drugiej zaś, możemy przymocować ozdobę. Może być to elegancka spinka, lub kwiaty. To bardzo proste i skromne uczesanie, ale w połączniu z białą suknią będzie wyglądać zjawiskowo. 

 

Pixie cut, to bardzo krótka fryzura dla odważnych. Łatwo wyczarujesz z niej fryzurę ślubną

Jeśli twoje włosy są bardzo krótkie, śmiało zdecyduj się na Pixie cut. To jedna z najmodniejszych fryzur sezonu. Oczywiście, że da się z niej wyczarować ślubną fryzurę. Co prawda zmiana nie będzie gigantyczna, ale w łatwy sposób dodasz jej klasy i stylu. Osiągniesz elegancki efekt np. zaczesując grzywkę do tyłu. Możesz dodać elegancką wsuwkę, lub po prostu pozostawić włosy w taki sposób, doczepiając welon. Jeszcze innym sposobem, będzie błyszcząca, delikatna opaska lub tiara, wtedy lepiej nie zaczesywać grzywki, a potraktować ją jako atut fryzury, zaczesując ją do przodu. .

 
 

Krótkie fryzury na ślub. Jak dodać ślubnego charakteru włosom?

Niezależnie od fryzury, którą masz, pamiętaj że da się ją odpowiednio ułożyć i sprawić, że będzie wyglądała wyjątkowo. W przypadku krótszych włosów masz nieco mniejsze pole manewru. Możesz zdecydować się na bardzo modny w ostatnim czasie wianek boho, lub delikatnie uniesione włosy ku nasady, które wykonuje się pastą na ciepło. Lekko wzburzone końcówki będą wyglądały delikatnie i dziewczęco. Podobnie jak niewielkie wplecione we włosy warkoczyki, które od dawna królują w modzie fryzur ślubnych. W ofercie wielu sklepów znajdziesz również specjalne lakiery do włosów z połyskiem. Mieniące się na srebrny, lub złoty kolor, podkreślą twoją fryzurę w tym wyjątkowym dniu. 

 
Więcej o: