Trzy piórka na krzyż, czyli jak wzmocnić i zagęścić włosy domowymi sposobami

Cienkie i osłabione włosy to problem wielu kobiet . Nie trzeba jednak wydawać zwrotnych sum na profesjonalne zabiegi fryzjerskie, by wzmocnić je, a tym samym wpłynąć na zagęszczenie kosmyków. W tym przypadku "tanio" wcale nie znaczy "gorzej". Oto kilka domowych sposobów pielęgnacyjnych na cienkie i rzadkie włosy.

Domowe metody zagęszczania włosów sprowadzają się przede wszystkim do stosowania kosmetyków, które natychmiast dodają objętości oraz takich, które stymulują wzrost włosów i powodują ich pogrubienie. Pamiętaj, że jeśli jesteś posiadaczką cienkich lub rzadkich włosów, niezwykle ważny jest rodzaj stosowanych kosmetyków. Powinny one być przeznaczone właśnie do tego typu kosmyków, gdyż w innym wypadku, mogą obciążyć pasma i powodować ich przyklapnięcie.  Cienkie włosy są nie tylko uwarunkowane genetycznie, lecz także bywają również wynikiem ich przesuszenia oraz niewłaściwej pielęgnacji. Zatem upewnij się najpierw, że odpowiednio dbasz o swoje kosmyki i następnie stosuj poniższe triki na wzmacnianie i zagęszczanie włosów.

Domowa wcierka z kozieradki

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów wzmacniających włosy jest stosowanie wcierki z kozieradki. Aplikowanie takiego napary na skórę głowy potrafi przynieść spektakularne efekty. Kozieradka jest bowiem doskonałym źródłem krzemu, selenu, magnezu czy żelaza, dzięki czemu świetnie odżywia macierz włosa, pobudza krążenie krwi i wspomaga detoksykację skóry głowy. Regularne stosowanie wcierki z kozieradki sprawia, że mieszki włosowe intensywnie pracują, a włosy szybciej rosną i są mocniej zakotwiczone w skórze głowy.

Maseczka na cienkie włosy na bazie jajek

Skutecznym sposobem na cienkie i pozbawione objętości włosy jest również maseczka z jajek z dodatkiem oliwy z oliwek, która ma działanie nawilżające. Pamiętaj, że w pielęgnacji włosów wykorzystujemy same żółtka! Białko możesz natomiast wykorzystać jako maseczkę na twarz o właściwościach zmniejszających pory. Taką miksturę należy nałożyć na całą długości włosów - od nasady, aż po same końce przed myciem - a następnie założyć foliowy czepek i turban z ręcznika. Pozostawić na około 30 minut, po czym umyć włosy. Mieszanka ta, stosowana regularnie nie tylko regeneruje skórę głowy, ale też nawilża i odżywia włosy oraz dodaje im objętości. To również świetny sposób na powstrzymanie nadmiernego wypadania kosmyków.  

Płukanka z octu jabłkowego

Ta płukanka z octu jabłkowego to hit wśród wielu kobiet. Jej plusem jest niewątpliwie niska cena oraz łatwa dostępność produktów. Do tej płukanki potrzebujemy bowiem jedynie dwóch składników, czyli octu jabłkowego i wody. Ocet ma działanie zakwaszające, dzięki czemu włosy stają się lśniące i gładsze, a skóra głowy bardziej odżywiona.  Wystarczy łyżkę octu jabłkowego zmieszać z dwoma szklankami letniej wody. Tak przygotowaną płukanką spłukujemy włosy na koniec mycia, już po spłukaniu odżywki lub maski. 

Więcej o: