Odmładzające fryzury dla 40-latek. Te cięcia są kobiece, seksowne i bardzo wygodne

Zastanawiasz się, jakie fryzury świetnie sprawdzą się u 40-latek? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy cięcia, które w ostatnim czasie królują wśród trendów. Co więcej to odmładzające klasyki, które raczej szybko nie wyjdą z mody. Oto trzy kobiece, seksowne i wygodne fryzury dla 40-latek.
Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Krótsze fryzury były już modne w ubiegłym roku, jednak teraz są absolutnym hitem. Takie cięcia potrafią bowiem zupełnie odmienić wizerunek kobiety i sprawić, że będzie nie tylko wyglądać, lecz przede wszystkim czuć się świetnie. 

Fryzury dla 40-latek, które odmładzają: Klasyczne pixie cut

Pixie cut to propozycja dla pań preferujących krótsze cięcia, które lubią bawić się fryzurą, a jednocześnie cenią sobie prostotę ich stylizacji. Cięcie pixie cut polega bowiem na mocnym wycieniowaniu włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Tak obcięte włosy można nosić gładko zaczesane, delikatnie pofalowane lub w artystycznym nieładzie. 

Fryzury dla 40-latek, które odmładzają: Modny angled bob

Cięcie angled bob już od jakiegoś czasu zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet. Świadczy o tym. m.in. spora liczba zdjęć pojawiających się na Instagramie z tym tagiem. Jest to asymetryczna odmiana klasycznego boba, która różni się od niego długością włosów oraz linią cięcia. W przypadku tej fryzury, włosy sięgają nieco poniżej linii brody, a cięcie poprowadzone jest tak, że z przodu pasma są dłuższe, natomiast z tyłu odrobinę krótsze. 

Fryzury dla 40-latek, które odmładzają: Ponadczasowy long bob

Long bob to fryzura, która często nazywana jest również lobem. Jest to dłuższa wersja tradycyjnego boba, w której włosy sięgają ramion. Niewątpliwą zaletą tego cięcia jest jego uniwersalność. Bowiem long bob wygląda fantastycznie nie tylko przy prostych włosach, lecz także falowanych i kręconych. Co więcej pasuje niemal do każdego kształtu twarzy i daje wiele możliwości stylizacyjnych, umożliwiając noszenie również związanych włosów, co nie jest możliwe w przypadku krótszych fryzur

Więcej o: