Grzywka Curtain bangs modeluje twarz. Dzięki niej wyszczuplisz i odmłodzisz buzię

Najgorętszy trend we fryzjerstwie na 2021? Zdecydowanie Curtain bangs. Tę grzywkę pokochały zagraniczne i polskie gwiazdy, na przykład Joanna Przetakiewicz. Dzięki tej fryzurze wizulanie odmłodzisz swoją twarz i dodasz sobie promienności.

Grzywka Curtain bangs poprawiła już wygląd niejednej kobiecie. Dlaczego to cięcie okrzyknięto hitem we fryzjerstwie damskim? Potrafi całkowicie odmienić wygląd twarzy. Kobiety cenią tę grzywkę za to, że odmładza i wyszczupla. Przy jakim typie urody takie cięcie wygląda najlepiej?

Zobacz wideo Wiktoria Gąsiewska ma grzywkę!

Grzywka Curtain bangs - jak wygląda najmodniejsze cięcie sezonu?

To cięcie przypomina wyglądem lekkie, pocieniowane zasłony, które swobodnie opadają po bokach twarzy. Można je zakręcić lokówką, unieść na szczotce lub wyprostować prostownicą. Taka grzywka pasuje do długich, jak i do krótkich włosów. W obu przypadkach prezentuje się zjawiskowo. Podstawą Curtain bangs jest oczywiście dobre cięcie, które powinno zostać wykonane u fryzjera. Stylizacja tej fryzury po tym kroku jest prosta i przyjemna. Joanna Przetakiewicz nie rozstaje się z tym trendem od lat. Ta grzywka idealnie podkreśla długie i pocieniowane kosmyki znanej projektantki mody. Co ciekawe, to cięcie było modne w latach 50. i 70. XX wieku. Efekt finalny tej ponadczasowej grzywki może podbić koloryzacja typu sombre lub ombre przy dowolnej kombinacji odcieni.

 

Pamiętaj, że sekret pięknej grzywki tkwi w odpowiedniej pielęgnacji i zdrowych nawyków. Przede wszystkim nie należy dotykać nadmiernie kosmyków w ciągu dnia, ponieważ pasma przy twarzy najszybciej się przetłuszczają. Dobrze byłoby, aby wykonaniu makijażu utrwalić go pudrem lub sprayem fiksującym, dzięki czemu skóra nie będzie klejąca. W przeciwnym razie kosmyki mogą przykleić się do skóry, zdeformować oraz stracić na świeżości. Ogranicz użycie tłustych kremów szczególnie w okolicy czoła. Jeśli chodzi o mycie grzywki, najlepiej wybierać szampony oczyszczające lub delikatnie nawilżające, które umożliwią odbicie kosmyków od nasady. 

Grzywka Curtain bangs - komu pasuje i jak ją ułożyć?

Ten typ strzyżenia idealnie nadaje się do okrągłej twarzy, ponieważ optycznie ją wyszczupla. Potrafi wyeksponować oczy i kości policzkowe. W przypadku kwadratowego kształtu złagodzi rysy twarzy, a przy pociągłym - skróci buzię. Takim strzyżeniem odwrócisz uwagę od widocznych zmarszczek i będziesz wyglądała o wiele młodziej. Jak ułożyć ją krok po kroku?

1. Na wilgotne włosy zaaplikuj piankę dodającą objętości. W ten sposób utrwalisz także fryzurę.

2. Cienkim grzebieniem wykonaj przedziałek na środku - jest przy tym uczesaniu kluczowy.

3. Wysusz włosy przy użyciu okrągłej szczotki, zawijając pasma do zewnątrz.

4. Po wysuszeniu odwiń włosy jak najdalej od twarzy i opcjonalnie utrwal lakierem nabłyszczającym.

 
Więcej o: