Modne fryzury na lato. Te szałowe cięcia dodadzą szyku, klasy i odejmą lat

Sezon letni świetną okazją do odświeżenia swojej fryzury. Jeśli zastanawiasz się, jakie cięcia czy kolory są modne w tym sezonie i w dodatku działają odmładzająco, przychodzimy z pomocą. Oto cięcia, na które śmiało może decydować się każda kobieta. Dodają klasy!
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Modne fryzury na lato: curtain bangs

Grzywka curtain bangs to propozycja, w której z pewnością świetnie będzie się czuć wiele kobiet. Optycznie wysmukla okrągłą twarz, w przypadku kwadratowej łagodzi rysy, natomiast pociągłe skraca. Co więcej, wizualnie odmładza optycznie podnosząc i uwydatniając kości policzkowe. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie tak wiele kobiet decyduje się na tego typu fryzurę. Eksperci zgodnie twierdzą jednak, że taka grzywka najlepiej sprawdzi się u posiadaczek prostych lub lekko falowanych pasm, gdyż w przypadku kręconych włosów może być jednak trudniejsza w codziennej stylizacji

Modne fryzury na lato: ponadczasowy long bob

Long bob jest fantastycznym rozwiązaniem, jeśli pragniesz zmiany, jednak nie chcesz radykalnie skracać swoich włosów. To modne cięcie nie tylko pasuje niemal każdej kobiecie, lecz także działa odmładzająco. Co więcej, jest to niezwykle prosta w codziennej stylizacji fryzura. Tego typu cięcie daje bowiem wiele możliwości stylizacyjnych - można je nosić proste, falowane lub kręcone. Taka długość nadal umożliwia jednak noszenie związanych włosów.

Modne fryzury na lato: ultra krótkie cięcie

To fryzura, która bardzo uwydatnia rysy twarzy, a jej cechą charakterystyczną są bardzo krótkie włosy, które nie mają więcej niż 3 centymetry długości. Co ciekawe, krótkie włosy u kobiet są popularne już od 111 lat. W 1909 roku, słynny polski fryzjer Antoni Cierplikowski obciął włosy francuskiej aktorce Evie Lavalliere, by odmłodzić czterdziestoletnią aktorkę na tyle, aby ta mogła zagrać osiemnastoletnią Joanne D’arc. Tego typu fryzury nie zabrakło w tym roku również na wybiegach u największych projektantów. Krótkie cięcie to m.in. propozycja na wiosnę 2021 od Valentino. 

Więcej o: