Balejaż w nowej odsłonie. Jak wyglądają najmodniejsze koloryzacje, inspirowane hitem sprzed lat?

Balejaż to fryzura, którą uwielbiały nasze mamy i babcie. Część z was, pamięta ją również z czasów swojej młodości.Te oryginalne pasemka, były prawdziwym hitem, uwielbianym przez kobiety na całym świecie. Dziś trendy we fryzjerstwie są inspirowane hitami z przeszłości. Koloryzacja ombre, sombre i chynky highlights to nowe pokolenie balejażu. Jak wyglądają?

Balejaż to fryzura z przeszłości, która inspiruje do teraz. Polegała na rozjaśnionych pasmach, w różnych tonach tego samego koloru. Optycznie nadawała włosom blasku i wyglądała bardzo oryginalnie. Jasne refleksy na ciemnych włosach nie wyszły z mody, ale dziś zachwycają pod zupełnie nowymi nazwami. Nieco różnią się od klasyki sprzed lat, ale nadal robią wrażenie. Jak wygląda ombre, czym różni się od sombre i co ma wspólnego z fryzurą chunky highlights? Oto propozycje koloryzacji, również na ten sezon. 

Zobacz wideo Wystarczy jeden ruch i ta broda zmieni się w oryginalny warkocz. Zobacz, jak to zrobić

Chunky highlights to fryzura z lat 90. Dzisiaj powraca w wielkim stylu

Chunky highlights to rodzaj balejażu, który najmodniejszy był w latach 90. Uwielbiany przez piosenkarki na całym świecie, nie wyszedł z mody aż do lat 2000. Kobiety inspirowały się fryzurą Christiny Aguilery, Avril Lavigne, czy Gwen Stefani. Modne były pasemka w kolorze bordo i blond. Dziś ta oryginalna stylizacja włosów znów jest modna. Dozwolone są wszelkie możliwe koloryzacje, w najbardziej szalonych odcieniach. Tego lata, warto postawić na pastelowe akcenty, które pasują do włosów w kolorze blond. 

 

Koloryzacja ombre to hit, który kobiety uwielbiają od lat

Włosy ombre to koloryzacja znana od kilkunastu lat. Ten motyw pojawia się również na paznokciach i w świecie odzieży. Polega na przenikaniu odcieni, najczęściej o skrajnym nasyceniu. Jasne włosy wyglądają dobrze w połączeniu z ciemnymi i na odwrót. Efektownie wyglądają włosy ombre, w odważnych, kolorowych odcieniach. Nie mówimy tu o blondzie, czy włosach blond, a o różach, fioletach, czy czerwieniach. Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli zestawimy ze sobą kilka kolorów pochodnych. 

 

Sombre, to siostrzana wersja ombre. Czym różnią się te koloryzacje?

Koloryzacja sombre, brzmi podobnie do ombre, ale znacznie się różni. Przypomina dawny balejaż, ponieważ również ma na celu rozjaśnienie konkretnych pasm. Włosy przenikają między sobą, podobnie jak w ombre. Różni je jednak to, że nie mają konkretnych miejsc, w których kontrast jest mocno widoczny. To płynne przejścia między jaśniejszymi i ciemniejszymi pasmami, dające efekt rozjaśnienia włosów. Taki zabieg dodaje im blasku i wyglądają na odżywione i zdrowe. Sombre jest wykonywane na różnych kolorach włosów, ale najwięcej zwolenniczek decyduje się na naturalne odcienie. 

 

Modne sukienki na lato 2021

Więcej o: