Twoje włosy stały się cienkie i słabe. Oto błędy, których powinnaś unikać

Cienkie, słabe i pozbawione objętości włosy to problem wielu kobiet. Jednak nie jest to tylko wina genów. Do takiego stanu można doprowadzić woje kosmyki popełniając nieświadomie kilka błędów. Nie da się ukryć, że cienkie włosy są wymagające i wymagają odpowiedniego traktowania. Czego zatem powinny unikać posiadaczki cienkich włosów, by dodatkowo im nie szkodzić?

Szarpanie włosów podczas rozczesywania

Cienkie włosy są zazwyczaj również delikatne i mają tendencję do wypadania. Niezwracanie uwagi na tak istotną czynność, jak rozczesywanie włosów i szarpanie kosmyków, prowadzi do pogłębienia problemu wypadania, a także może łamać cienkie i delikatne włosy. Aby tego uniknąć , rozczesywanie pasm należy zawsze rozpoczynać od końców i powoli przesuwać szczotkę ku górze. Nie bez znaczenia jest również to, czym czeszemy włosy. Do rozczesywania włosów na mokro warto wybrać grzebień sferyczny, natomiast w przypadku szczotki, dobrze sprawdzą się te z dodatkiem naturalnego włosia.

Stosowanie silikonowych odżywek i masek

Maski czy odżywki  zawierające silikony mogą nadmiernie obciążać cienkie włosy. Absolutnie nie powinno się ich nakładać na skórę głowy - ewentualnie od połowy ucha w dół. Silikony nie są jednak polecane w pielęgnacji tego typu włosów, gdyż łatwo się nadbudowują i szybko mogą obciążyć kosmyki, powodując tzw. „przyklap".  Cienkie włosy lubią natomiast delikatne mycie. Polecana jest szczególnie metoda OMO, dzięki której odpowiednim szamponem można unieść włosy u nasady i jednocześnie ochronić delikatne końcówki stosując odżywkę bez silikonów.

Zła temperatura wody podczas mycia

Zarówno zbyt gorąca, jak i zbyt zimna wodo nie służą włosom, szczególnie tym cienkim. Gorąca woda otwiera łuski włosa prowadząc do ich zwiększonej wrażliwości czy przesuszenia skóra głowy. Nie należy popadać również w drugą skrajność, gdyż mycie włosów w zimnej wodzie także nie jest zdrowe dla włosów czy skóry głowy. Dlaczego? Łatwo bowiem przeziębić w ten sposób mieszki włosowe, co w rezultacie przyczynia się do wzmożonego wypadania kosmyków.

Nieodpowiednie cięcie

Odpowiednie cięcie jest kluczowe w przypadku cienkich i pozbawionych objętości włosów. Delikatne włosy nie lubią bowiem nadmiernego cieniowania. Taka fryzura sprawia, że wyglądają jak przerzedzone piórka i dużo szybciej się niszczą - stają się poszarpane, łamliwe i porowate. Cienkie i delikatne włosy najlepiej prezentują się w cięciu na prosto, w kształcie U lub V. Wówczas wydają się gęstsze, mocniejsze i zdrowsze.

Więcej o: