Masz cienkie włosy? Tych 3 kosmetyków nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce

Cienkie i pozbawione objętości pasma to powszechny problem. W takich przypadkach warto przede wszystkim postawić na dobrą pielęgnację. Jeśli jesteś posiadaczką tego typu włosów, tych produktów nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce.

Piękne i zadbane włosy to jedna z naszych najlepszych wizytówek. Niestety, jak pokazują badania, większość z nas jest niezadowolona z wyglądu i kondycji swoich kosmyków. Jednym z częstych problemów są włosy cienkie i pozbawione objętości. W takich przypadkach zazwyczaj radzi się dobór odpowiedniej fryzury. Nie możemy jednak zapominać o pielęgnacji kosmyków. Oto produkty, które warto wprowadzić do pielęgnacji włosów. 

Peeling do skóry głowy

O ile peelingi ciała czy twarzy nikogo już raczej nie dziwią, złuszczanie martwego naskórka ze skóry głowy nie jest aż tak powszechne. Dlaczego warto zmienić? Ten prosty zabieg pomaga dotlenić i oczyścić "zalepione" kosmetykami cebulki. Poza tym usuwa martwy naskórek, a także pobudza krążenie, dzięki czemu włosy zyskują objętość.

Zwykle należy nanieść produkt na zwilżoną skórę głowy, a następnie okrężnymi ruchami wykonywać delikatny masaż (przez 3-4 minuty). Na koniec spłucz drobinki peelingujące wodą i umyj włosy oraz skórę głowy szamponem. Producenci zazwyczaj radzą, by stosować je 1-2 razy w tygodniu (dokładnych informacji zawsze szukaj na opakowaniach kosmetyków).  

Delikatny szampon

Delikatny szampon, który nie obciąża włosów, to obowiązkowy element pielęgnacji cienkich włosów. Warto wspomnieć także o pewnym powszechnym micie. Zgodnie z nim włosów cienkich i delikatnych nie należy myć za często. Częste mycie nie będzie im jednak w żaden sposób szkodziło. I co ważne, jeśli na włosach zalega sebum i resztki kosmetyków, zaczynają przylegać do skóry. Dlatego też możesz to robić co 2-3 dni.

Wcierka do włosów cienkich

Różnego typu wcierki cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Zazwyczaj stosuje się je na porost włosów. Jednak warto pamiętać, że nowe tak zwane baby hair unoszą kosmyki u nasady i zagęszczają je. Jak stosować wcierki? Zazwyczaj wystarczy 5 ml produktu rozprowadzić na skalpie, a następnie delikatnie go wmasować. Stosowanie wcierek wiąże się z licznym korzyściami. Gdy są one regularnie aplikowane na skórę głowy, gwarantują:

  • wzmocnienie włosów;
  • zahamowanie wypadania kosmyków;
  • stymulację ich wzrostu;
  • polepszenie kondycji skóry głowy. 

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: