Fryzury na wesele 2021 jako gość - jak dobrać uczesanie do kształtu twarzy?

Otrzymałaś zaproszenie na wesele i nie masz pojęcia co zrobić z włosami? Poniższe propozycje mogą Ci się przydać. Są modne, kobiece oraz proste w wykonaniu, dlatego na pewno dasz radę samodzielnie się uczesać.

Włosy o każdej długości mogą wyglądać spektakularnie na weselu. Rozpuszczone czy może upięte kosmyki? Poniższe propozycje mogą stać się Twoją inspiracją do stworzenia efektownej i kobiecej fryzury. Jak ją dobrać do kształtu twarzy?

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Fryzury na wesele 2021 jako gość - rozpuszczone włosy

Te fryzury będą idealne dla posiadaczek okrągłej buzi. Dlaczego? Dzięki pasmom, które swobodnie okalają brzegi twarzy, optycznie ją wyszczuplisz, podkreślisz kości policzkowe i odwrócisz uwagę od krągłości. Są bardzo kobiece i proste w wykonaniu.

  • Hollywoodzkie fale, czyli klasyka gatunku. Wykonaj przedziałek na środku. Pasma przy twarzy i na długości zakręć lokówką na zewnątrz. W ten sposób zapewnisz sobie wygodę. Użyj do wykonania tej fryzury lokówki stożkowej. Loki powinny być średniej długości, ponieważ drobniejsze kojarzą się z efektem komunijnym. Ta fryzura będzie dobrze wyglądała na włosach długich i takich do ramion. Określa się ją mianem pewniaka weselnego.
  • Upięcie na czubku głowy będzie strzałem w dziesiątkę przy okrągłej twarzy. Połącz wysoki kucyk z rozpuszczonymi włosami - ta fryzura przypomina look Ariany Grande. Widoczną gumkę ukryj pozostałymi kosmykami. Końcówki możesz zakręcić na wałki lub papiloty. Ta fryzura jest bardzo dziewczęca.
  • Warkoczyki boho będą idealne dla trójkątnej twarzy. Delikatne dwa warkocze, które będą swobodnie opadały na brzegach twarzy złagodzą rysy i sprawią, że buzia będzie wyglądała bardziej proporcjonalnie. Pozostałe włosy możesz wyprostować prostownicą i wygładzić jedwabiem. Ta fryzura będzie dobrze wyglądała przy wyrazistej sukience. 
 

Fryzury na wesele 2021 jako gość - modne upięcia

Regularne rysy twarzy to inaczej idealna symetria, przy której można pozwolić sobie na spięte włosy odsłaniające całą buzię. Przy takim wariancie warto postawić na mocne oko i delikatny kontur.

  • Bun lift - ulubiona fryzura Małgorzaty Rozenek-Majdan wygląda wspaniale również na weselu. Jest wygodna i łatwa w wykonaniu. Polega na wykonaniu wysokiego koka i mocnego wygładzenia wszystkich pozostałych pasm. Przy grubych kosmykach niezbędny będzie lakier do włosów lub pianka. Przypilnuj, aby żaden włos nie odstawał. Dzięki temu zapewnisz sobie efekt liftingu. Taką fryzurę uzupełnią wiszące kolczyki.
  • Wysoki kucyk w stylu Roszpunki - przygładź włosy przy nasadzie i zwiąż je w wysokiego kucyka. Następnie sięgnij po kilka cienkich gumek i nałóż je na koński ogon w jednakowych odstępach. W ten sposób stworzysz bajkowe uczesanie, które przy okazji jest bardzo wygodne. Całość utrwal lakierem z drobinkami.
 
Więcej o: