Jak dodać włosom objętości? Pomoże Ci suszarka! Triki, które musisz znać

Co zrobić, gdy nasze włosy są oklapnięte i pozbawione objętości? Wcale nie musisz tapirować włosów niszcząc je czy wcierać w nie tony kosmetyków. Sposób na skuteczne dodanie kosmykom objętości jest prostszy niż myślisz. Pomoże ci w tym sprzęt, który z pewnością masz w swojej łazience. O czym mowa? Oczywiście o suszarce do włosów!

Posiadaczki cienkich włosów bardzo często testują przeróżne kosmetyki mające na celu nadanie objętość. Rozwiązanie tego problemu może być jednak jeszcze prostsze. Wystarczy w odpowiedni sposób użyć do tego suszarki do włosów. 

Trik pierwszy: lekkie kosmetyki, chłodna woda i ciepłe powietrze

O objętość kosmyków warto zadbać już na etapie ich mycia. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by używać lekkich szamponów  oraz odżywek i nie przesadzać z ich ilością, by nie obciążyć cienkich i delikatnych pasm. Po umyciu włosów, spłucz je chłodną, ale nie zbyt zimną wodą. Następnie do suszenia użyj cieplejszego (ale nie gorącego) powietrza z suszarki u nasady, które nieco "spulchni" włosy, dzięki czemu będzie się ich wydawało więcej.

Trik drugi: suszarka w duecie z okrągłą szczotką

Modelowanie włosów na okrągłą szczotkę to sposób fryzjerów na objętość, który możesz stosować również w swoim domu. Zabieg ten zacznij od suszenia włosów głową w dół, by naturalnie odbić je od nasady, a następnie podziel włosy na kilka sekcji. Sięgnij po okrągłą szczotkę, nawijając na nią włosy. Zaczynaj od nasady i przesuwaj szczotkę do kocówek, dociskając włosy suszarką do szczotki. Zawsze zaczynaj od dolnych partii i kieruj się ku czubkowi głowy.

Trik trzeci: dyfuzor nie tylko dla kręconych włosów

Dyfuzor to charakterystyczna, okrągła końcówka z wypustkami, którą nakłada na dyszę suszarki. Doskonale znana jest przez posiadaczki kręconych włosów, jednak przydać się może również, by nadać objętości włosom falowanym oraz prostym. Po umyciu i odsączeniu nadmiaru wody z włosów nałóż na suszarkę dyfuzor i ustaw chłodniejszą temperaturę powietrza. Następnie pochyl głowę w dół i susz włosy przykładając dyfuzor do głowy, wykonując nim delikatnie koliste ruchy.

Więcej o: