Jak dodać włosom objętości? Pomoże Ci suszarka! Triki, które musisz znać

Co zrobić, gdy nasze włosy są oklapnięte i pozbawione objętości? Wcale nie musisz tapirować włosów niszcząc je czy wcierać w nie tony kosmetyków. Sposób na skuteczne dodanie kosmykom objętości jest prostszy niż myślisz. Pomoże ci w tym sprzęt, który z pewnością masz w swojej łazience. O czym mowa? Oczywiście o suszarce do włosów!

Posiadaczki cienkich włosów bardzo często testują przeróżne kosmetyki mające na celu nadanie objętość. Rozwiązanie tego problemu może być jednak jeszcze prostsze. Wystarczy w odpowiedni sposób użyć do tego suszarki do włosów. 

Myjesz włosy wieczorem? Oto kilka wskazówek, dzięki którym będą dobrze wyglądały rano Myjesz włosy wieczorem? Oto kilka wskazówek, dzięki którym będą dobrze wyglądały rano

Trik pierwszy: lekkie kosmetyki, chłodna woda i ciepłe powietrze

O objętość kosmyków warto zadbać już na etapie ich mycia. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by używać lekkich szamponów  oraz odżywek i nie przesadzać z ich ilością, by nie obciążyć cienkich i delikatnych pasm. Po umyciu włosów, spłucz je chłodną, ale nie zbyt zimną wodą. Następnie do suszenia użyj cieplejszego (ale nie gorącego) powietrza z suszarki u nasady, które nieco "spulchni" włosy, dzięki czemu będzie się ich wydawało więcej.

Trik drugi: suszarka w duecie z okrągłą szczotką

Modelowanie włosów na okrągłą szczotkę to sposób fryzjerów na objętość, który możesz stosować również w swoim domu. Zabieg ten zacznij od suszenia włosów głową w dół, by naturalnie odbić je od nasady, a następnie podziel włosy na kilka sekcji. Sięgnij po okrągłą szczotkę, nawijając na nią włosy. Zaczynaj od nasady i przesuwaj szczotkę do kocówek, dociskając włosy suszarką do szczotki. Zawsze zaczynaj od dolnych partii i kieruj się ku czubkowi głowy.

Twoje włosy stały się cienkie i słabe. Oto błędy, których powinnaś unikać (zdjęcie ilustracyjne) Twoje włosy stały się cienkie i słabe. Oto błędy, których powinnaś unikać

Trik trzeci: dyfuzor nie tylko dla kręconych włosów

Dyfuzor to charakterystyczna, okrągła końcówka z wypustkami, którą nakłada na dyszę suszarki. Doskonale znana jest przez posiadaczki kręconych włosów, jednak przydać się może również, by nadać objętości włosom falowanym oraz prostym. Po umyciu i odsączeniu nadmiaru wody z włosów nałóż na suszarkę dyfuzor i ustaw chłodniejszą temperaturę powietrza. Następnie pochyl głowę w dół i susz włosy przykładając dyfuzor do głowy, wykonując nim delikatnie koliste ruchy.

Więcej o: