Co możesz zrobić, by cienkie włosy wyglądały na grubsze? 3 proste sposoby

Co możesz zrobić, by twoje cienkie włosy wyglądały na grubsze? Nie jest to proste. Warto jednak spróbować poprawić ich wygląd. Oto trzy proste sposoby, które mogą okazać się bardzo skuteczne.

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Niestety, jak pokazują różne badania, większość z nas nie jest zadowolona z wyglądu i kondycji swoich kosmyków. Jednym z najczęstszych problemów urodowych są cienkie i pozbawione objętości włosy. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Zazwyczaj radzi się dobór odpowiedniej fryzury, która optycznie poprawi wygląd kosmyków. Naszym zdaniem warto także zainteresować się pielęgnacją oraz różnymi sztuczkami, dzięki którym twoje włosy zyskają objętość i będą wyglądały na grubsze.

Co możesz zrobić, by cienkie włosy wyglądały na grubsze? Stosuj wcierki

Wcierki cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Zazwyczaj stosuje się je na porost włosów. Warto wspomnieć, że nowe tak zwane "baby hair" unoszą kosmyki u nasady i zagęszczają je. Jak stosować wcierki? Zazwyczaj wystarczy 5 ml produktu rozprowadzić na skalpie, a następnie delikatnie go wmasować.

Co możesz zrobić, by cienkie włosy wyglądały na grubsze? Odpowiednie suszenie włosów

Dyfuzory to charakterystyczny, okrągłe końcówki z wypustkami. Należy nakładać je na dyszę suszarki. Dyfuzory świetnie sprawdzają się w stylizacji włosów kręconych. Mogą przydać się także, jeśli chcemy nadać objętości włosom prostym i falowanym. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby uzyskać taki efekt:

  • Po umyciu i odsączeniu nadmiaru wody z włosów nałóż na suszarkę dyfuzor;
  • ustaw chłodniejszą temperaturę powietrza;
  • pochyl głowę w dół i susz włosy przykładając dyfuzor do głowy, wykonując nim delikatnie koliste ruchy.

Co możesz zrobić, by cienkie włosy wyglądały na grubsze? Henna

Henna to naturalny barwnik roślinny, który od lat wykorzystywany jest w kosmetyce. Ten uniwersalny kosmetyk kojarzony jest przede wszystkim z wykonywaniem tymczasowych tatuaży oraz farbowaniem brwi i rzęs. Mało kto jednak wie, że to także jeden z najlepszych domowych sposobów na pogrubienie kosmyków. To dlatego, że zawarte w hennie związki łączą się trwale ze strukturą włosa. Dzięki temu nadbudowują się na ich powierzchni. Wówczas pasma nie tylko stają się bardziej lśniące, lecz także zwiększają swoją objętość. Więcej an temat farbowania włosów henną przeczytasz tutaj:

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: