Lato to trudny okres dla włosów. Jak chronić je przed działaniem promieni słonecznych?

Latem włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Jak możemy zadbać o nie w tym okresie? Oto trzy elementy, o których warto pamiętać.

Piękne i zadbane włosy to zdaniem wielu osób jedna z naszych najlepszych wizytówek. Niestety, jak pokazuje wiele badań, większość z nas nie jest zadowolona z wyglądu i kondycji swoich kosmyków. Jeśli chcesz zadbać o nie w okresie letnim, pamiętaj o kilku ważnych krokach. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów w tym okresie.

Jak chronić włosy latem? Zadbaj o odpowiednią ochronę

Coraz częściej mówi się o tym, jak ważna jest ochrona ciała i twarzy przed działaniem promieni słonecznych. Okazuje się, że nie powinniśmy także zapominać o naszych kosmykach. Promienie UV przyczyniają się do degradacji osłonki włosa oraz utleniania lipidów, które spajają jego łuski. Przez to pasma stają się łamliwe i nieprzyjemne w dotyku. Poza tym plączą się i trudno jest je rozczesać.

Jak więc możemy chronić włosy przed działaniem promieni słonecznych? Jeśli planujesz długi pobyt na słońcu, zawsze zakładaj przed wyjściem z domu bawełnianą chustkę lub kapelusz. To plażowy niezbędnik. Poza tym możesz zaopatrzyć się w mgiełkę lub odżywkę w sprayu, która zawiera filtr UV. W ostatnim czasie coraz więcej firm kosmetycznych ma w swojej ofercie tego typu produkty. 

Jak chronić włosy latem? Zrezygnuj z suszarki i prostownicy

Gorące powietrze suszarki osłabia i przesusza kosmyki. Dlatego też latem suszmy włosy w ten sposób tylko i wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. To samo dotyczy różnych zabiegów stylizacyjnych, takich jak prostowanie włosów prostownicą czy kręcenie za pomocą lokówki.

W czasie letniego wypoczynku (na przykład na plaży) nie możemy także popełniać pewnego powszechnego błędu. Mowa o suszeniu włosów na świeżym powietrzu. Powód? Woda, która odparowuje z kosmyków pod wpływem słońca, sprzyja ich przesuszaniu.

Jak chronić włosy latem? Postaw na delikatne szampony

Latem nasz skalp przetłuszcza się zazwyczaj szybciej. Dlatego też warto myć włosy częściej - co drugi dzień lub nawet codziennie. Musisz jednak używać w tym celu odpowiednich produktów. Warto przede wszystkim dobrać odpowiedni do struktury naszych włosów szampon. Powinien być to produkt delikatny, który nie obciąża włosów.

Interesujesz się pielęgnacją włosów? Poznaj także nasze inne artykuły:

Więcej o: