Bad hair day? Najczęstsze błędy, które sprawiają, że twoje włosy są oklapnięte i wydają się cienkie

Twoje włosy są oklapnięte i pozbawione objętości? To problem, z którym zmagają się nie tylko posiadaczki cienkich włosów. Otóż istnieje kilka błędów w pielęgnacji włosów, które sprawiają, że włosy są oklapnięte i sprawiają wrażenie cieńszych niż są w rzeczywistości. Jeśli natomiast będziesz tych błędów unikać i odpowiednio zadbasz o kosmyki, odwdzięczą się one ładnym wyglądem, niezależnie od ich rodzaju.

Robienie przedziałka cały czas w tym samym miejscu

To pozornie nieistotny błąd, który może znacznie wpłynąć na wygląd fryzury. Jeśli nosisz przedziałek zawsze po tej samej stronie głowy, po pewnym czasie włosy przyzwyczajają się do tego przylegając do skóry, a co za tym idzie szybciej się przetłuszczając i sprawiając wrażenie jeszcze cieńszych. Jeśli chcesz tego uniknąć, pamiętaj, by od czasu do czasu zmienić stronę przedziałka. Ten prosty zabieg sprawi, że pasma będą odbite od nasady i wizualnie będzie się ich wydawało więcej.

Masz cienkie włosy? Tego typu produktów nie może zabraknąć w twojej kosmetyczceMasz cienkie włosy? Tych 3 kosmetyków nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce

Stosowanie nieodpowiednich, obciążających włosy kosmetyków

Cienkie włosy wymagają odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które będą lekkie i ich nie obciążą. Unikać należy szczególnie kosmetyków z silikonami, które łatwo nadbudowują się na pasmach i powodują ich oklapnięcie . Unikaj również kremowych odżywek bez spłukiwania - są zbyt ciężkie dla cienkich włosów i mogą powodować zbijanie się kosmyków w strączki. Do pielęgnacji cienkich włosów lepiej sprawdzą się odżywki w formie mgiełki i te przeznaczone do spłukiwania.

Źle zaaplikowane i niedokładnie spłukane kosmetyki

Nie zawsze więcej znaczy lepiej, zwłaszcza w przypadku pielęgnacji włosów. Zbyt duża ilość nałożonej odżywki, a do tego złe jej spłukanie również może skutkować "przyklapem" i szybszym przetłuszczaniem się skóry głowy i kosmyków. Takie włosy nie tylko będą wyglądać niezbyt świeżo, lecz także będzie ich optycznie mniej. Aby tego uniknąć, należy pamiętać o dokładnym rozczesaniu włosów przed ich myciem, następnie nałożeniem odpowiedniej ilości odżywki, a na koniec dokładnym wczesaniu jej we włosy i obfitym spłukaniu.

Ten prosty domowy zabieg to ratunek dla włosów cienkich i bez objętości. Podpowiadamy, jak go wykonywaćTen prosty domowy zabieg to ratunek dla włosów cienkich i bez objętości. Podpowiadamy, jak go wykonywać

Mycie włosów w zbyt gorącej lub zbyt zimnej wodzie

Ani jedna, ani druga skrajność nie służy twoim włosom - szczególnie jeśli jesteś posiadaczką włosów cienkich i delikatnych. Gorąca woda rozchyla bowiem łuski włosów, co skutkuje szybszą utratą wilgoci i pobudza pracę gruczołów łojowych, co przyspiesza przetłuszczanie się włosów oraz skóry głowy. Z kolei zbyt zimna woda sprawia, że łuski się zamykają, a pielęgnacja zamiast wnikać w głąb włosa, oblepia je i obciąża.

Więcej o: