Krótkie fryzury 2021. Te cięcia nie mają daty ważności! Będą idealnym wyborem dla kobiet po 50-tce!

Myślisz nad zmianą fryzury? W tym roku postawimy na ostre cięcie. Modne krótkie fryzury 2021 opierają się na wygodzie i optycznym odmłodzeniu. Klasyczny bob? A może kilka nowych wariacji na jego temat? Zaryzykuj! To idealne propozycje dla wszystkich pań po 50-tce.

Masz ochotę postawić na letnią zmianę? Podobno powinno się je zaczynać od głowy – i mówimy tu zarówno o aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Nowa fryzura potrafi być mocnym resetem, początkiem czegoś nowego i punktem, od którego rozpoczniemy w swoim życiu zupełnie nowy etap. Kobiety po 50- tce często rezygnują z największych  trendów, bo "nie wypada" – bzdura! Wszystko wypada! Klasyczny bob to cięcie, które zawojowało świat. Noszą je największe gwiazdy i udowadniają nam, że tego typu fryzury nie mają daty ważności. Są idealnym rozwiązaniem dla każdej z nas, bez względu na wiek i typ urody.

Zobacz wideo Idealny koczek w niecałą minutę? Zobacz, jak ekspresowo zrobić stylową fryzurę

Krótkie fryzury 2021. Angled bob nie tylko odmładza, ale także wyszczupla podbródek

Angled bob to jedna z najbardziej subtelnych i kobiecych wariacji na temat klasycznej wersji. Charakteryzuje się nieco dłuższymi pasmami przy twarzy (zwykle sięgają  nieco poniżej linii szczęki) i odrobinę krótszymi na tyle głowy.  Kształt, który przybiera fryzura, przypomina nieco linie ekierki, dzięki czemu cięcie wydaje się ostre a pasma nieco prostsze. Wszystko to sprawia, że kształt twarzy jest optycznie smuklejszy, a cera bardziej promienna – to z kolei składa się na odmłodzenie i dodanie delikatności codziennemu wyglądowi. Tego typu fryzura sprawdzi się każdej z nas, bez względu na wszystko. Jest również niesamowicie wygodna, ponieważ włosy po prostu układają się same, a my nie musimy spędzać godzin przed lustrem z prostownicą i stylizatorem w ręku.

 

Modne krótkie fryzury 2021. Boyfriend bob to najwygodniejsza fryzura na lato

Boyfriend bob zasłynął w świecie trendów już w zeszłym roku. Był odpowiedzią dla godzin stylizacji, hektolitrów olejków zabezpieczających końcówki i rozgrzanych prostownic, które jeszcze niedawno towarzyszyły nam podczas codziennych wyjść. Ta rewolucyjna fryzura jest niesamowicie wygodna i nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Charakteryzuje się krótkim cięciem i samooukładającymi się kosmykami. Mogą być gładkie, proste, falowane lub nieco zmierzwione – wszystko powinnyśmy dopasować do własnego stylu i wyczucia estetyki. Możemy eksperymentować także z długością, bo krótkie cięcie krótkiemu nierówne. Od włosów kończących się za uchem aż do tych, które sięgają brody – wybór należy do ciebie.

 

Krótkie fryzury damskie 2021. Short bob zawojował świat mody. Eksponuje kości policzkowe i wyszczupla podbródek

Short bob charakteryzuje się linią włosów do ucha oraz mocnym odbiciem od nasady. Świetnie wydłuża szyję, ale ma pewien  haczyk. Nie każda z nas będzie mogła sobie na niego pozwolić. Posiadaczki bardzo krótkiej szyi powinny zrezygnować z tak krótkiego cięcia, ponieważ efekt końcowy będzie odwrotny od oczekiwań. Skrócona linia nie wygląda dobrze, więc zawsze dla bezpieczeństwa lepiej będzie skonsultować swoją decyzję ze specjalistą. To bardzo wygodne i bosko wyglądające rozwiązanie, ale nieco bardziej wymagające niż poprzednie.

 
Więcej o: