Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie. Te cięcia to prawdziwy hit, który odejmuje lat

Zastanawiasz się jakie krótkie fryzury są modne i odmładzające dla kobiet po 40-tce? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy cięcia, które są nie tylko absolutnym hitem tego roku, lecz także są sprawdzonymi klasykami nie wychodzącymi z mody. Oto krótkie fryzury odmładzające po 40-tce, które podkreślają urodę i wizualnie odejmą nawet kilka lat.

Najprostszym i jednocześnie najpopularniejszym sposobem na metamorfozę jest właśnie wizyta u fryzjera i zmiana swojej fryzury. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie krótkie fryzury są modne dla kobiet po 40-tce i działają odmładzająco, sprawdź propozycje cięć, które przygotowałyśmy. 

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Fryzury odmładzające po 40 krótkie - odważne cięcie "na jeżyka"

Nie boisz się spektakularnych zmian i lubisz bardzo krótkie cięcia? Ta fryzura będzie strzałem w dziesiątkę. Nie da się bowiem ukryć, że bardzo krótkie włosy u kobiet to jeden z największych fryzjerskich trendów tego roku, który lansowany był na pokazach największych światowych projektantów. Fryzura ta charakteryzuje się bardzo krótkimi włosami, które mają nie więcej niż 2-3 centymetry. Mało kto wie, że krótkie włosy są popularne u kobiet już od ponad 100 lat. Tę modę zapoczątkował już w 1909 roku, słynny polski fryzjer Antoni Cierplikowski, który obciął włosy francuskiej aktorce Evie Lavalliere, by odmłodzić czterdziestoletnią aktorkę tak, by ta mogła zagrać osiemnastoletnią Joanne D’arc.

 

Fryzury odmładzające po 40 krótkie - klasyczne pixie cut

Pixie cut to z kolei ciekawa propozycja dla pań, które uwielbiają bawić się swoją fryzurą, jednak cenią sobie przy tym łatwość stylizacji. Cięcie pixie cut charakteryzuje się bowiem mocnym wycieniowaniem włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Tak obcięte włosy można nosić na różne sposoby: gładko zaczesane, delikatnie pokręcone lub falowane, a także w artystycznym nieładzie. 

 

Fryzury odmładzające po 40 krótkie - modny blunt chop

Cięcie typu blunt chop to niewątpliwie jeden z najgorętszych fryzjerskich trendów 2021 roku. Jednocześnie jednak jest to fryzura klasyczna i ponadczasowa. Dokładniej jest to nowoczesna odmiana klasycznego boba, która charakteryzuje się ostro zakończonymi pasmami, które wyglądają jakby były równo ścięte za pomocą brzytwy. Tę fryzurę z pewnością pokochają posiadaczki cienkich włosów, ponieważ optycznie zwiększa ich objętość. Co więcej, tego typu cięcie świetnie podkreśla rysy twarzy i wizualnie odejmuje lat. 

 
Więcej o: