Fryzury damskie krótkie dla 50 latki. Odmładzające cięcia, które są prawdziwym hitem

Szukasz modnych, krótkich fryzur damskich dla 50 latki? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy cięcia, które nie tylko są ponadczasowymi klasykami, lecz także robią w tym sezonie prawdziwą furorę. Oto modne i odmładzające fryzury damskie krótkie dla 50 latki.
Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Najprostszym i jednocześnie najpopularniejszym wśród kobiet sposobem na metamorfozę jest właśnie nowa fryzura. W końcu która z nas nie lubi przechodzić spektakularnych zmian pod okiem doświadczonego fryzjera. Jeśli jesteś zatem myślisz o odświeżeniu swojej fryzury i zastanawiasz się, jakie fryzury damskie krótkie najlepiej sprawdzą się dla 50 latki i działają odmładzająco, sprawdź propozycje cięć, które przygotowałyśmy. 

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki: pixie cut

Cenisz sobie prostotę i szybkość stylizacji włosów przy jednoczesnym efekcie wow? Pixie cut będzie zatem idealną opcją. Fryzura ta charakteryzuje się mocnym wycieniowaniem włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Co ciekawe, długość kosmyków dopasować można do indywidualnych preferencji każdej kobiety. Tak obcięte włosy można nosić na różne sposoby: gładko zaczesane, delikatnie pokręcone lub falowane, a także w artystycznym nieładzie. Pixie cut o fryzura, która potrafi wizualnie odjąć nawet kilka lat

 

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki: angled bob 

Angled bob to nowoczesna odmiana klasycznego i ponadczasowego boba, która ze względu na sposób cięcia jest stworzona nie tylko dla dojrzałych kobiet, lecz także pań o okrągłej twarzy. W tym cięciu włosy sięgają nieco poniżej linii brody i w odróżnieniu od dobrze znanego nam boba, kosmyki nie są równo obcięte. Otóż linia cięcia poprowadzona jest tak, że z tyłu pasma są nieco krótsze, a z przodu delikatnie dłuższe. Taka fryzura sprawia, że twarz wydaje się szczuplejsza, a kobieca uroda jest idealnie podkrelona.

 

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki: blunt chop

Cięcie typu blunt chop to jeden z najgorętszych fryzjerskich trendów 2021 roku. Co ciekawe, jest to również ponadczasowy klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody. Otóż blunt chop to nowoczesna odmiana klasycznego boba, która odróżnia się bardzo równym cięciem włosów, które wyglądają jakby końce były ścięte przy pomocy brzytwy. Tę fryzurę z pewnością pokochają nie tylko dojrzałe kobiety, lecz także posiadaczki cienkich włosów, gdyż tego typu cięcie wizualnie odejmuje lat i optycznie zagęszcza włosy.

 
Więcej o: