Modne fryzury dla 50-latek. Skutecznie odmładzają

Wiek to tylko liczba i nie ma w nim nic zawstydzającego, jednak chyba każda z nas chciałaby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem. Te modne fryzury skutecznie nam w tym pomogą. Nie tylko odświeżą nasz wizerunek, ale także odejmą nam lat.

Odpowiednio dobrana fryzura potrafi zupełnie odmienić nasz wizerunek - podkreślić urodę, ukryć mankamenty, wyszczuplić, czy nawet odmłodzić. I wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, odmładzają nie tylko krótkie fryzury. Czasem wystarczy tylko lekka zmiana, by efektownie odświeżyć nasz wygląd.

Wśród tegorocznych trendów fryzjerskich znalazło się kilka interesujących propozycji, które świetnie sprawdzą się u dojrzałych kobiet - efektownie odmienią wizerunek, a przy tym wizualnie odejmą lat i dodadzą odrobiny nowoczesności. Oto nasze zestawienie.

Zobacz wideo

Odmładzające fryzury

Bob

To ponadczasowe cięcie, które już od kilku sezonów zajmuje pierwsze miejsca w rankingach na najmodniejsze fryzury. Nic w tym dziwnego - to niezwykle prosta i efektowna fryzura, które skutecznie odmładza, zupełnie odmieniając wizerunek. W tym roku największą popularnością cieszy się "soft blunt bob" - czyli cięcie z zachowaniem tępych, nieregularnych krawędzi, które inaczej niż w przypadku klasycznego "straight boba", nie wymagają starannego stylizowania.

Pixie cut

Krótkie cięcia mogą wydawać się nudne. Nie dają bowiem tak dużego pola do popisu pod względem stylizacji, jak długie pukle, są jednak równie efektowne i jak żadne inne odmładzają. Pixie cut, czyli bardzo krótkie, mocne pocieniowane włosy są naprawdę efektowną, a przy tym praktyczną propozycją dla kobiet w każdym wieku.

sukienki w kwiaty dla kobiet po 50-tce 50-latki pokochają te sukienki w kwiaty! Odmłodzą i dodadzą uroku!

Kurtynowa grzywka

Wbrew powszechnym opiniom grzywka może pasować każdemu - wystarczy tylko odpowiednio dobrać cięcie do kształtu twarzy. W tym sezonie prym wiedzie długa kurtynowa grzywka w stylu Brigitte Bardot. Odpowiednio ścięta wyszczupla, zakrywa mankamenty, a także odmładza o kilka lat. I doskonale sprawdzi się także u dojrzałych kobiet.

Shaggy hair

Kontrowersyjne cięcie z lat 70. powraca w wielkim stylu. Mocno pocieniowane i roztrzepane włosy w stylu Micka Jaggera są świetnym sposobem na odświeżenie wizerunku. Cieniowanie dodaje włosom objętości, a przy tym także odmładza.

Maja Sablewska ma nową fryzurę Maja Sablewska już nie jest blondynką. Nowy kolor włosów odjął jej lat

Więcej o: