Odmładzające fryzury dla 50 latek. Te cięcia to prawdziwy hit! Potrafią odjąć nawet 10 lat

Zastanawiasz się jakie krótkie fryzury są modne i odmładzające dla 50 latek? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy cięcia, które są nie tylko absolutnym hitem tego roku, lecz także są sprawdzonymi klasykami. Oto odmładzające fryzury dla 50 latek, które zrobią furorę niezależnie od typu urody.
Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Najprostszym i jednocześnie najpopularniejszym sposobem na metamorfozę jest właśnie zmiana swojej fryzury pod okiem doświadczonego fryzjera. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie krótkie fryzury są modne dla 50 latek i działają odmładzająco, sprawdź propozycje cięć, które przygotowałyśmy.

Odmładzające fryzury dla 50 latek - pixie cut

Pixie cut to z kolei ciekawa propozycja dla pań, które uwielbiają bawić się swoją fryzurą, jednak cenią sobie przy tym łatwość stylizacji. Cięcie pixie cut charakteryzuje się bowiem mocnym wycieniowaniem włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Tak obcięte włosy można nosić na różne sposoby: gładko zaczesane, delikatnie pokręcone lub falowane, a także w artystycznym nieładzie. 

 

Odmładzające fryzury dla 50 latek -  angled bob

Angled bob to fryzura, na punkcie której oszalały kobiety na całym świecie. Jest bardzo twarzowa i kobieca. Idealnie sprawdzi się u dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie odmładza. Ponadto, angled bob charakteryzuje się asymetryczną linią cięcia - włosy są krótsze z tyłu i nieco dłuższe z przodu, dzięki czemu optycznie wyszczupla twarz.

 

Odmładzające fryzury dla 50 latek - Long bob z grzywką curtain bangs

Long bob, czyli włosy sięgające do ramion to klasyka wśród cięć. Tego typu fryzura świetnie sprawdzi się m.in. u dojrzałych kobiet, które optycznie chcą zagęścić swoje kosmyki i cenią sobie prostotę codziennej stylizacji. Long boba warto połączyć z modną grzywką curtain bangs. To propozycja, w której świetnie będzie się czuć większość kobiet. Optycznie wysmukla bowiem okrągłą twarz, kwadratowej łagodzi rysy, a pociągłe skraca. Ponadto, wizualnie odmładza, optycznie podnosząc i uwydatniając kości policzkowe.

 
Więcej o: