Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie. Prawdziwe fryzjerskie hity, które odejmą nawet kilka lat

Jakie fryzury odmładzające po 40-tce krótkie są najmodniejsze w tym sezonie? Oto cięcia, które są nie tylko hitem tego roku i robią furorę wśród kobiet, lecz także są sprawdzonymi, ponadczasowymi klasykami, które podkreślają i wizualnie potrafią odjąć nawet kilka lat.
Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Nie ma wątpliwości, że jednym z najpopularniejszych sposobów na metamorfozę wśród kobiet w każdym wieku jest zmiana swojej fryzury. Jeśli szukasz odpowiedniej i modnej stylizacji, która sprawdzi się dla kobiet po 40-tce, dobrze trafiłaś. Poniżej przedstawiamy kilka najgorętszych trendów, które jednocześnie od lat nie wychodzą z mody i pasują niemal do każdego typu kobiecej urody. 

Fryzury odmładzające po 40 krótkie - klasyczne pixie cut

Pixie cut to fryzura, która charakteryzuje się mocnym wycieniowaniem włosów. Pasma, które znajdują się z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast te na górze i z przodu nieco dłuższe. Jest to niewątpliwie świetna propozycja dla pań, które uwielbiają móc każdego dnia inaczej ułożyć włosy, jednak cenią sobie przy tym łatwość ich stylizacji. Tak obcięte włosy można bowiem nosić na różne sposoby: np. gładko zaczesane, pokręcone czy w artystycznym nieładzie. 

 

Fryzury odmładzające po 40 krótkie - klasyczny bob

Nie ma wątpliwości że bob to to jedna z najbardziej ponadczasowych fryzur, która już od wielu lat nie wychodzi z mody. Cięcie to sięga linii żuchwy i sprawdza się u kobiet w niemal każdym wieku. Co więcej, tego typu fryzura świetnie nadaje się do optycznego zagęszczenia włosów, zatem posiadaczki cienkich kosmyków również będą czuć się w niej doskonale. Wierna tej fryzurze od lat jest Anna Wintour - redaktor naczelna magazynu Vogue, co dowodzi o klasie tego cięcia.

 

Fryzury odmładzające po 40 krótkie - stylowy angled bob

Angled bob jest natomiast nowoczesną odmianą tradycyjnego boba. Czym się zatem różni? Otóż angled bob to cięcie, w którym włosy sięgają nieco poniżej linii brody, a włosy nie są równo obcięte: z przodu są nieco dłuższe, natomiast z tyłu nieco krótsze. To modna fryzura, która świetnie się sprawdzi u kobiet po 40 oraz posiadaczek cienkich kosmyków, gdyż optyczne zagęszcza włosy nadając im objętości.  

 
Więcej o: