Te fryzury najbardziej postarzają i są dawno niemodne. Potrafią dodać nawet 15 lat

Fryzura ma duży wpływ na nasz wizerunek, a odpowiednio dobrana potrafi być ozdobą i podkreślać urodę. Są natomiast również takie, które ani nie są już modne, ani nie wyglądają dobrze u żadnej kobiety. Sprawdź, jakie fryzury już od dawna nie są na czasie, a w dodatku mogą cię postarzyć nawet o 15 lat.
Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Niemodne, a w dodatku postarzające fryzury zamiast być ozdobą sprawiają, że nie tylko wyglądamy, lecz także czujemy się niekorzystnie. Choć ostatecznie kobieta sama decyduje o tym, jaką fryzurę nosi, warto zdawać sobie sprawę, które fryzury - niezależnie od kształtu twarzy, czy wieku - zwyczajnie nie wyglądają dobrze. Jeśli nie chcesz dodawać sobie lat, unikaj ich jak ognia. 

Małgorzata Rozenek zachwyciła ultra modną fryzurą. To hit sezonu! Zrobisz ją w 15 sekund (zdjęcie ilustracyjne)Małgorzata Rozenek zachwyciła ultra modną fryzurą. Zrobisz ją w 15 sekund

Najbardziej postarzające fryzury: trwała ondulacja 

Trwała ondulacja to stylizacja włosów, która w latach 80. była na szczycie listy trendów i przez wiele kobiet postrzegana była jako absolutny hit. Decyzję o zrobieniu trwałej podejmowało wiele pań, co bardzo często dostrzec można m.in. w rodzinnych albumach na zdjęciach sprzed lat. Z czasem jednak szał na trwałą ondulację nieco osłabł, aż wreszcie po latach zaczęła kojarzyć się z kiczem i brakiem gustu. Podobnie jest w przypadku układania krótkich włosów na wałki - dojrzałe panie powinny zdecydowanie unikać tego typu stylizacji.

Najbardziej postarzające fryzury: wielokolorowy baleyage

Pasemkom składającym się z odcieni od bardzo jasnego blondu do czerni mówimy stanowcze nie. Choć pewnie każda z nas pamięta modę na taki baleyage, gdyż takie włosy nosiły kiedyś takie gwiazdy, jak Victoria Beckham czy Christina Aguilera, to obecnie nie ma ona nic wspólnego z panującymi trendami. Obecnie taka koloryzacja kojarzy się raczej z kiczem i dodaje lat. W aktualnych trendach panuje bowiem moda na naturalność i subtelne refleksy.

Odmładzające fryzury dla 50 latek.Te cięcia to prawdziwy hit! Potrafią odjąć nawet 10 lat (zdjęcie ilustracyjne)Odmładzające fryzury dla 50 latek. Te cięcia to prawdziwy hit! Potrafią odjąć nawet 10 lat

Najbardziej postarzające fryzury:  mocno natapirowane włosy z toną lakieru

Nie da się ukryć, że zbyt duża objętość na włosach wygląda nienaturalnie i kiczowato. Mocno natapirowanym fryzurom towarzyszą zazwyczaj również ogromne ilości lakieru do włosów, co niestety bardzo dodaje lat! Kwestia estetyczna to jedno, ale tapirowanie bardzo źle wpływa na kondycję włosów i sprawia, że nadmiernie się łamią.

Więcej o: