Jak dopasować fryzurę do twarzy? Ten banalny trik pomoże ci to sprawdzić

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury, ale nie wiesz, na jaką się zdecydować? A może boisz się, że nie będzie ci w niej do twarzy? Zanim zdecydujesz się na radykalne cięcie, sprawdź, jaka fryzura do ciebie pasuje. Pomoże ci w tym banalny trik.

Zmianie fryzury niemal zawsze towarzyszy wiele wątpliwości - z jednej strony marzymy o zmianie i odświeżeniu wizerunku, z drugiej zastanawiamy się, czy aby na pewno ta modna fryzura jest dla nas odpowiednim wyborem. Na szczęście istnieją proste sposoby, dzięki którym w domowym zaciszu sprawdzimy, jaka fryzura najlepiej pasuje do naszego kształtu twarzy.

Jak fryzura do ciebie pasuje? Ten prosty trik pozwoli ci dopasować fryzurę do twarzy

Włosy długie czy krótkie? To jaka długość jest dla nas odpowiednia, w łatwy sposób sprawdzimy dzięki metodzie "2,25 cala" opracowanej przez światowej sławy fryzjera Johna Frieda. Potrzebujemy do tego zaledwie dwóch przedmiotów - ołówka i linijki, a test zajmie nam naprawdę krótką chwilę.

Jak go wykonać? Przygotuj ołówek i linijkę. Następnie umieść ołówek poziomo pod brodą, a linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha. Teraz sprawdź, czy linie wyznaczone przez przybory przecinają się pod kątem prostym oraz jaką wartość pokazuje czubek ołówka. Jeśli wynik wynosi 6 cm (2,25 cala) lub mniej, do twarzy będzie ci w krótkich włosach, z kolei jeśli wartość przekracza 6 cm, bardziej pasują ci długie włosy.

Zastanawiasz się jeszcze nad grzywką? Przy jej wyborze kieruj się przede wszystkim kształtem twarzy i wielkością czoła.

- twarz trójkątna - pasuje do ciebie klasyczna, prosta grzywka, lekko opadająca na oczy;

- twarz kwadratowa - wbrew pozorom nie musisz rezygnować z grzywki, przy twarzy kwadratowej świetnie sprawdzi się długa, kurtynowa grzywka zaczesana na boki;

- twarz okrągła - najlepszym wyborem dla twarzy okrągłej jest pocieniowana grzywka o dłuższych bokach;

- twarz owalna - do twarzy będzie ci zarówno w klasycznej, prostej grzywce, jak i ściętej na bok.

Więcej o: