Fryzury po 60 roku życia - zdjęcia. Hitowe cięcia, które odmładzają

Zastanawiasz się, na jakie fryzury warto decydować się po 60 roku życia? Oto cięcia, które nie tylko są absolutnym hitem tego roku, lecz także uchodzą za sprawdzone propozycje dla każdej dojrzałej kobiety. Te fryzury dla pań po 60-tce, które podkreślają urodę i potrafią odmłodzić nawet o kilka lat.
Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Nie da się ukryć, że kobiety niezależnie od wieku chce dobrze wyglądać i przede wszystkim czuć się w swoim ciele. Wiele pań od czasu do czasu lubi również zmienić coś w swoim wizerunku. Tu z pomocą przychodzą m.in. fryzury. Jeśli zatem szukasz sprawdzonych i modnych cięć, które potrafią odjąć nawet kilka lat, przedstawiamy fryzury po 60 roku życia, które w ostatnim czasie są bardzo modne, a jednocześnie zalicza się je do sprawdzonych i ponadczasowych klasyków. 

Fryzury po 60 roku życia - zdjęcia: cięcie pixie cut

Dojrzałe kobiety powinny powiedzieć stanowcze nie tapirowaniu włosów i układaniu je na wałki. Takie fryzury nie tylko są już niemodne, lecz także dodają lat, a tapirowanie osłabia kosmyki. Dla pań po 60 roku życia, które lubią krótkie włosy, fantastyczną opcją będzie modne cięcie typu pixie cut. To bardzo uniwersalna i bezproblemowa fryzura, którą dopasować można do indywidualnych preferencji pod kątem długości kosmyków oraz ich wycieniowania. Tak obcięte włosy praktycznie układają się same.

 

Fryzury po 60 roku życia - zdjęcia: klasyczny bob

Nie da się ukryć, że jedną z bardziej eleganckich i ponadczasowych fryzur, która od lat nie wychodzi z mody, jest bob. To cięcie sięgające linii żuchwy sprawdza się u kobiet w każdym wieku. Dodaje klasy, szyku oraz elegancji. Jest prosta w układaniu i wygląda dobrze zarówno przy prostych, jak i falowanych kosmykach. Co więcej, tego typu fryzura sprawdzi się w przypadku cienkich kosmyków, co bywa problemem dojrzałych kobiet, bo optycznie zagęszcza włosy. 

 

Fryzury po 60 roku życia - zdjęcia: grzywka curtain bangs

Grzywka curtain bangs propozycja, w której świetnie będzie się czuć większość kobiet posiadających półdługie lub nieco dłuższe włosy. To jeden z większych fryzjerskich hitów tego roku i pasuje niemal do każdego typu urody. Taka grzywka optycznie wysmukla bowiem okrągłą twarz, kwadratowej łagodzi rysy, a pociągłe skraca. Ponadto, wizualnie odmładza, optycznie podnosząc i uwydatniając kości policzkowe. 

 
Więcej o: