Fryzury odmładzające po 40. krótkie. Te hitowe cięcia odejmą lat i podkreślą twoją urodę

Zastanawiasz się, jakie krótkie fryzury odmładzające będą najlepsze po 40? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy propozycje, które od lat znajdują się na szczycie trendów i uważane są za ponadczasowe klasyki.Te fryzury świetnie podkreślają urodę i wizualnie potrafią odmłodzić nawet o kilka lat.
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Nie ma wątpliwości, że jednym z popularniejszych wśród kobiet sposobów na metamorfozę jest właśnie zmiana fryzury. Odpowiednim cięciem można bowiem podkreślić wszystkie atuty uroda, a także optycznie odjąć sobie lat. Sprawdź propozycje krótkich fryzur odmładzających po 40, które przygotowałyśmy. 

Fryzury odmładzające po 40 krótkie - odważne i bardzo krótkie cięcie 

Lubisz bardzo krótkie fryzury i spektakularne zmiany? To cięcie będzie zatem strzałem w dziesiątkę. Otóż jednym z większych fryzjerskich trendów tego roku jest fryzura charakteryzująca się bardzo krótkimi włosami, które mają nie więcej niż 2-3 centymetry. Co ciekawe, to trend, który co jakiś czas powraca podbijając serca kobiet. Tego typu fryzura była popularna już ponad 100 lat, kiedy to w 1909 roku, słynny polski fryzjer Antoni Cierplikowski obciął włosy francuskiej aktorce Evie Lavalliere, by odmłodzić czterdziestoletnią aktorkę tak, by ta mogła zagrać osiemnastoletnią Joanne D’arc. 

Te fryzury najbardziej postarzają i są dawno niemodne. Potrafią dodać nawet 15 lat (zdjęcie ilustracyjne) Te fryzury postarzają i są niemodne. Unikaj ich, jeśli nie chcesz dodać sobie lat

Fryzury odmładzające po 40 krótkie - klasyczne pixie cut

Kolejną fryzurą, która od jakiegoś czasu robi prawdziwą furorę jest pixie cut. To cięcie jest wręcz stworzone dla kobiet, które uwielbiają bawić się swoją fryzurą, ceniąc sobie przy tym prostotę i szybkość stylizacji. Cięcie pixie cut charakteryzuje się mocnym wycieniowaniem włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Co więcej długość fryzury dopasować można do indywidualnych preferencji każdej kobiety, a kosmyki można nosić gładko zaczesane, delikatnie falowane czy w artystycznym nieładzie. 

Krótkie fryzury - zdjęcie ilustracyjne Krótkie fryzury damskie dla 50-latek. Modne cięcia, które odejmą ci lat

Fryzury odmładzające po 40 krótkie - ponadczasowy bob

Nie ma chyba bardziej stylowej, uniwersalnej i ponadczasowej fryzury niż bob. To cięcie od lat nie wychodzi z mody i świetnie sprawdzi się u fanek nieco dłuższych włosów - cięcie to sięga bowiem linii żuchwy. Ta fryzura sprawdza się u kobiet w każdym wieku, dodaje klasy, szyku oraz elegancji. To jednak nie koniec jej zalet. Bob jest również bardzo prosty w codziennym układaniu, a także sprawdzi się w przypadku cienkich kosmyków, optycznie je zagęszczając.

Więcej o: