Modne fryzury damskie półdługie dla 50-latek. Odmładzają optycznie o 10 lat

Szukasz modnych półdługich fryzur odmładzających? Oto kilka propozycji cięć i stylizacji dla kobiet po 50., które będą modne w nadchodzących miesiącach. Te fryzury odmładzają optycznie nawet o dziesięć lat.

Powszechnie wiadomo, że dobra fryzura, podobnie jak makijaż, potrafi zdziałać cuda. Poznaj propozycje modnych cięć i stylizacji dla kobiet po 50., które działają odmładzająco.

Zobacz wideo Marina pokazuje, jak dba o włosy:

Modne fryzury damskie półdługie dla 50-latek: long bob (lob)

Long bob (znany także jako lob) to popularna odmiana klasycznego boba. Cięcie pasuje do różnych typów urody. I co najważniejsze, odmładza optycznie. W tym przypadku włosy sięgają mniej więcej do obojczyków. Przy takim cięciu ważne jest, aby przód był nieco dłuższy niż tył. Zobaczcie, jak wygląda ta fryzura:

Modne fryzury damskie półdługie dla 50-latek. Odmładzają optycznie o 10 latModne fryzury damskie półdługie dla 50-latek. Odmładzają optycznie o 10 lat shutterstock.com// Thomas Foldes

Modne fryzury damskie półdługie dla 50-latek: grzywka curtain bangs

Grzywka curtain bangs ukrywa oznaki starzenia (takie jak na przykład zmarszczki na czole). To świetne rozwiązanie, jeśli nie chcesz radykalnie ścinać włosów. Taka grzywka świetnie wygląda zarówno z długimi, jak i średniej długości włosami. 

Modne fryzury damskie półdługie dla 50-latek. Odmładzają optycznie o 10 latModne fryzury damskie półdługie dla 50-latek. Odmładzają optycznie o 10 lat https://www.instagram.com/byfanny_/

Modne fryzury damskie półdługie dla 50-latek: angled bob

Angled bob to kolejna odmiana klasycznego boba. W tym przypadku pasma sięgają nieco poniżej linii brody. Poza tym z tyłu są nieco krótsze niż z przodu. Co istotne, te modne i odmładzające cięcie optyczne zagęszcza włosy nadając im objętości.

 

Modne fryzury damskie półdługie dla 50-latek: bun lift

Nasze zestawienie zamyka stylizacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku posiadaczek długich włosów oraz tych średniej długości. Mówi się, że uczesanie bun lift działa jak błyskawiczny lifting. Zapewnia efekt uniesionej i napiętej skóry oraz optycznego wygładzenia zmarszczek. Jak ją wykonać? Podpowiadamy.

  • Potrzebujesz szczotki, gumki i wsuwek;
  • zacznij od dokładnego rozczesania kosmyków;
  • zbierz je w jedną całość, pochylając się do dołu;
  • zgarnij włosy na czubku głowy i gładko zaczesz;
  • zwiń wszystkie pasma w ciasny kok. Fryzura jest gotowa!

Może cię także zainteresować:

Więcej o: