Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą. Hitowe cięcia, które optycznie odejmą kilka kilogramów

Zastanawiasz się, jakie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą będą modne w tym sezonie? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy hitowe cięcia, które potrafią optycznie odjąć nawet kilka kilogramów. Sprawdź, w jakich fryzurach będzie ci do twarzy.
Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Okrągła twarz charakteryzuje się tym, że jej długość oraz szerokość są sobie równe, policzki zaokrąglone, a podbródek bardzo delikatnie zarysowany. Odpowiednią fryzurą można jednak wizualnie zmienić proporcje twarzy. W przypadku okrągłej buzi, najlepszą opcją będą wszelkie cięcia, które nadają fryzurze lekkości oraz objętości.

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - dłuższe pixie cut

Pixie cut to fryzura, która świetnie sprawdzi się u pań, które lubią bawić się swoją fryzurą. Cięcie to charakteryzuje się mocnym wycieniowaniem włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Niewątpliwą zaletą tego cięcia jest możliwość indywidualnego dopasowania długości kosmyków - w przypadku okrągłej twarzy dobrze pozostawić je trochę dłuższe. Świetnie wyglądać będą delikatnie falowane lub w artystycznym nieładzie.

 

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - asymetryczny angled bob

Angled bob, czyli asymetryczna odmiana klasycznego boba jest wręcz stworzony dla kobiet o okrągłej twarzy. To fryzura, w której włosy sięgają poniżej linii brody, a linia cięcia poprowadzona jest tak, że z przodu pasma są dłuższe, natomiast z tyłu nieco krótsze, dzięki czemu optycznie wysmuklają okrągłą buzię.

 

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - collarbone bob z cieniowaną grzywką

Jak sama nazwa wskazuje, w tej fryzurze włosy sięgają do obojczyków. To oryginalne i odmładzające cięcie wyróżnia się delikatną, prawie niezauważalną, ale bardzo istotną różnicą w długości włosów. Minimalnie krótszy tył i dłuższy przód sprawia, że fryzura nabiera lekkości, lepiej się układa, a także wyszczupla okrągłą twarz. Przy takim cięciu dobrze sprawdzi się również asymetryczna, dłuższa grzywka, np. modna ostatnio grzywka typu curtain.

 
Więcej o: