Jak zwiększyć objętość włosów? Dodaj do szamponu jeden produkt z szafki kuchennej

To jeden z najtańszych i ogólnodostępnych produktów, który prawdopodobnie każdy z nas ma w swojej szafce kuchennej. Okazuje się, że już niewielka ilość dodana do szamponu potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Jak zwiększyć objętość włosów? 

Na rynku mamy dostępnych naprawdę dużo produktów do stylizacji włosów. Spray, sól morska, puder, a może pianka? Jak widać, wybór jest ogromny. Niestety, często specjalistyczne kosmetyki swoje kosztują. Co zrobić, by nie wydawać fortuny, a mimo wszystko osiągnąć wymarzony efekt? To naprawdę bardzo proste! Wystarczy jeden produkt z szafki kuchennej, a nasze włosy nie tylko zyskają objętość, ale również blask. 

Zobacz wideo

Dodaj sodę oczyszczoną do szamponu 

Większość osób używa sody oczyszczonej do gotowania, ale prawda jest taka, że ten produkt ma naprawdę wiele zastosowań. Jeśli chcemy zwiększyć objętość naszych włosów, a także dodać im blasku wystarczy, że dodamy ją do naszego szamponu. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sodę możemy już kupić za niecałe 3 zł, a to oznacza, że ten trik jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim tani. 

Jak stosować sodę oczyszczoną do włosów? 

Sodę oczyszczoną można dodać bezpośrednio do butelki z szamponem, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rozcieńczenie jej w miseczce z wodą i do tego dodanie szamponu. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy bezpośrednio na włosy. Potem myjemy jak zwykle. 

Ważne jest, by skupić się na delikatnym masowaniu skóry głowy. Należy jednak pamiętać o tym, by nie trzeć za mocno. Same włosy tak naprawdę nie potrzebują mycia. Wystarczy im spływająca piana, bo jak wiadomo, większość brudu gromadzi się właśnie u nasady. 

Po umyciu włosów szamponem z sodą warto zastosować płukankę z octu lub cytryny, aby wyrównać pH. Dobrym pomysłem jest również nałożenie maseczki na włosy. Efekt powinien być zauważalny już po pierwszym zabiegu z tym tanim produktem. 

Więcej o: