Masz ten składnik w kuchni. Dodaj go do maski do włosów. Efekt cię zachwyci

Domowa kuracja na włosy z mąką ziemniaczaną w roli głównej sprawi, że twoje pasma będą błyszczące, gładkie oraz miękkie w dotyku. Podpowiadamy, jak przygotować taki kosmetyk i jak go stosować.

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu osób. Nie dziwi więc fakt, że różne profesjonalne zabiegi oraz kosmetyki cieszą ogromną popularnością. Okazuje się, że bardzo pomocne w pielęgnacji włosów są także produkty, które mamy już w swojej kuchni. Jednym z nich jest mąka ziemniaczana. Podpowiadamy, jak ją stosować, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, by się nie niszczyły?

Mąka ziemniaczana w pielęgnacji włosów

Mąka ziemniaczana to skrobia uzyskiwana z bulw pędowych ziemniaków. Ma postać matowego, sypkiego proszku. Jakie daje efekty w pielęgnacji kosmyków? Domowa kuracja na włosy z mąką ziemniaczaną w roli głównej sprawi, że twoje pasma będą błyszczące, gładkie oraz miękkie w dotyku. Z tego powodu taka kuracja zalecana jest przede wszystkim posiadaczkom przesuszonych i zniszczonych farbowaniem lub stylizacją włosów. 

Dodaj mąkę ziemniaczaną do maski. Efekt cię zachwyci

Jak osiągnąć takie spektakularne efekty? Podpowiadamy. Będą ci potrzebne tylko dwa składniki:

  • jedna łyżeczka mąki ziemniaczanej;
  • dwie łyżki ulubionej maski do włosów.

Wymieszaj ze sobą składniki. Po umyciu włosów delikatnie je osusz (przyda ci się bawełniana koszulka). Nałóż maskę na lekko wilgotne włosy. Zmyj ją po mniej więcej 30 minutach letnią wodą. Warto jednak wspomnieć, że mąka ziemniaczana może obciążać włosy. Z tego powodu radzimy, by nie nakładać na nie takiej maseczki częściej niż raz w tygodniu.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: