Modne krótkie fryzury dla pań po 60-tce. Te hitowe cięcia wizualnie odmładzają nawet o 10 lat

Jakie krótkie fryzury dla pań po 60-tce będą modne tej jesieni? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy propozycje, które w ostatnim czasie robią prawdziwą furorę wśród dojrzałych kobiet. Oto modne, krótkie fryzury dla pań po 60-tce, które podkreślają urodę i wizualnie potrafią odjąć nawet 10 lat.
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Jesień to dobry czas na zmiany i nie da się ukryć, że jednym z popularniejszych sposobów na metamorfozę wśród kobiet jest właśnie zmiana fryzury. Odpowiednim cięciem czy kolorem można bowiem podkreślić atuty swojej urody, a także wizualnie odjąć nawet kilka lat. Jeśli zatem szukasz inspiracji, przychodzimy z pomocą przedstawiając modne krótkie fryzury dla pań po 60-tce.

Modne krótkie fryzury dla pań po 60-tce - pixie cut

Krótkim, natapirowanym fryzurom, układanym na wałki dojrzałe kobiety powinny powiedzieć stanowcze nie. Takie fryzury już dawno przestały być modne, a w dodatku postarzają. Dla pań po 60-tce, które lubią nosić krótkie włosy, doskonałym rozwiązaniem będzie modne cięcie typu pixie cut. To bardzo uniwersalna fryzura, która pasuje niemal do każdego typu urody. Co więcej, można dopasować jej długość do indywidualnych preferencji: od bardzo krótkiego cięcia, po nieco dłuższe w stylu pixie bob.

 

Modne krótkie fryzury dla pań po 60-tce - klasyczny bob z grzywką

Bob to jedna z bardziej eleganckich i ponadczasowych fryzur, która od lat obecna jest w trendach i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. To cięcie sięga linii żuchwy i sprawdza się u kobiet w każdym wieku, a już szczególnie tych dojrzałych. Ciekawą opcją jest również bob z prostą grzywką w stylu Anny Wintour. Taka fryzura dodaje klasy, szyku oraz elegancji. Ponadto, jest prosta w układaniu i wygląda dobrze zarówno przy prostych, jak i falowanych kosmykach. 

 

Modne krótkie fryzury dla pań po 60-tce - bob do obojczyków z grzywką courtain

Collarbone bob, czyli jak sama nazwa wskazuje, fryzura sięgająca do obojczyków to nieco dłuższa propozycja wśród krótkich fryzur. To uniwersalne cięcie z pewnością przypadnie do gustu wielu dojrzałym kobietom. Minimalnie krótszy tył i dłuższy przód sprawia, że fryzura nabiera lekkości, lepiej się układa, a także wyszczupla okrągłą twarz. Takie cięcie zestawić można również z hitową grzywką typu curtain, która podkreśla i optycznie podnosi kości policzkowe, odejmując wizualnie lat.

 
Więcej o: