Przygotuj jajka i oliwę. To najlepszy sposób na miękkie i gładkie włosy

Jajka na włosy? To nie żart! Cenne właściwości jajek są doceniane od lat w kosmetyce naturalnej. Podpowiadamy, jak przygotować świetną domową maseczkę na włosy z jajka i jak często należy ją stosować.

Żółtka jajek mają bardzo dobry wpływ na kondycję kosmyków i skóry głowy. Zawierają między innymi duże ilości siarki, dzięki czemu łagodzą łupież i zmniejszają wypadanie włosów. Poza tym jako naturalny emulgator doskonale wiążą ze sobą składniki maseczek. Przez to uzyskujemy gładką konsystencję. Z kolei białka jajek zapobiegają łamaniu się włosów. 

Zobacz wideo Marina chwali się pięknymi włosami:

Maseczka na włosy z jajka krok po kroku

 Możesz je stosować jako dodatek do gotowych kosmetyków lub nawet samodzielnie. Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie maseczka na włosy, która zapewnia rewelacyjne efekty. Do jej przygotowania będziesz potrzebowała dwóch jajek oraz dwóch łyżek dowolnego oleju. Składniki umieść w misce i połącz je ze sobą (np. za pomocą widelca). Następnie umyj włosy i nanieś maseczkę na włos. Następnie nałóż na głowę czepek kąpielowy. Zmyj maseczkę zimną wodą po mniej więcej kwadransie. Na koniec nałóż na włosy odżywkę. 

Maseczka na włosy z jajka - efekty

Taką maseczkę warto nakładać na pasma raz w tygodniu. Jakich możesz spodziewać się efektów? Dzięki maseczce twoje kosmyki staną się miękkie, lśniący i gładkie. Ważna jest jednak regularność i wytrwałość. Po jednym zabiegu nie możemy oczekiwać spektakularnych efektów. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: