Modne krótkie fryzury po 50-tce. Te cięcia są hitem sezonu i odmładzają nawet o kilka lat

Modne krótkie fryzury po 50-tce? Jeśli szukasz inspiracji, przychodzimy z pomocą i przedstawiamy cięcia, które w tym roku robią prawdziwą furorę wśród kobiet. Oto modne krótkie fryzury dla pań po 50-tce, które podkreślą urodę i wizualnie odmłodzą o kilka lat.
Zobacz wideo Jakie marki chcecie nagrodzić w plebiscycie The Best of New Beauty? Polecenia makijażystki

Niemal każda kobieta, niezależnie od wielu, lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim wyglądzie. Jednym z popularniejszych sposobów na to jest metamorfoza swojej fryzury. Co więcej, jesień jest idealnym momentem, by wybrać się do fryzjera i powitać nowy sezon w innym wydaniu. Jeśli zatem planujesz wizytę u fryzjera i szukasz idealnej fryzury dla kobiety po 50-tce, przychodzimy z pomocą. Oto trzy hitowe cięcia, które działają odmładzająco i podkreślają kobiecą urodę. 

The Best of New Beauty Ruszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Modne krótkie fryzury po 50 tce: pixie cut

Pixie cut to najkrótsza z propozycji, jednak sprawdzi się zarówno u pań, które uwielbiają bardzo krótkie, jak i nieco dłuższe kosmyki. Otóż ogromną zaletą tej fryzury jest fakt, że długość włosów można dopasować do swoich preferencji. Cięcie pixie cut charakteryzuje się mocnym wycieniowaniem włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Tak obcięte włosy są bardzo proste w codziennej stylizacji, a ich układanie nie zajmuje dużo czasu.

Modne krótkie fryzury po 50 tce: blunt bob

Nieco dłuższą propozycją jest natomiast blunt bob, czyli fryzura, na punkcie której oszalało ostatnio wiele kobiet. To jedna z odmian boba, w której włosy ścina się idealnie na prosto, bez żadnego cieniowania końców. Nazwa pochodzi bowiem od angielskiego określenia "blunt cut", co dosłownie znaczy "tępe cięcie". Ta fryzura świetnie sprawdzi się u dojrzałych kobiet, gdyż nie tylko odmładza, lecz także nadaje lekkości, objętości oraz optycznie zagęszcza pasma.

Dobór fryzury do kształtu twarzy. Jaka długość włosów będzie idealna? Banalnie prosty trik (zdjęcie ilustracyjne) Jak dopasować idealną fryzurę do kształtu swojej twarzy? Banalnie prosty trik

Modne krótkie fryzury po 50 tce: angled bob

Angled bob to najdłuższa z naszych propozycji krótkich fryzur dla kobiet po 50-tce. Jest to asymetryczna odmiana klasycznego boba, w której włosy sięgają poniżej linii brody, a linia ich cięcia poprowadzona jest tak, że z przodu pasma są trochę dłuższe, natomiast z tyłu nieco krótsze. Taki zabieg sprawia, że fryzura jest prosta w stylizacji, wizualnie odmładza, a także optycznie wyszczupla twarz.

Więcej o: