Najbardziej postarzające fryzury. Dodają nawet 15 lat! Są kiczowate i dawno niemodne

Fryzury mogą zarówno pozytywnie, jak i negatywnie wpływać na wizerunek. Niektóre z nich już dawno powinny zostać zapomniane. Nie są bowiem ani modne, ani nie wyglądają dobrze u żadnej kobiety. Sprawdź, jakich fryzur lepiej nigdy więcej nie nosić. Potrafią dodać nawet 15 lat.
Zobacz wideo Które firmy są warte nagrodzenia za wsparcie środowiska? Swoje ulubione kosmetyki wybrała nasza makijażystka

Niektóre fryzury zamiast być ozdobą i podkreślać urodę działają zdecydowanie na jej niekorzyść. Choć ostatecznie kobieta sama decyduje o tym, jaką fryzurę nosi i w czym czuje się najlepiej, warto wiedzieć sobie sprawę, które fryzury - niezależnie od kształtu twarzy, czy wieku - raczej nie będą dobrym wyborem. Jeśli zatem nie chcesz dodawać sobie lat, tych stylizacji powinnaś zdecydowanie unikać. 

Najbardziej postarzające fryzury: wielokolorowy baleyage

Zapewne wiele z was pamięta modę na pasemka w kolorach od jasnego blodu, przez brąz, aż po czerń. Takie włosy nosiły kiedyś takie gwiazdy, jak Victoria Beckham czy Christina Aguilera. Nic dziwnego, że stały się takim hitem. Obecnie jednak taka koloryzacja kojarzy się z kiczem, złym gustem i dodaje lat. W aktualnych trendach króluje naturalność i subtelne refleksy, które idealne współgrają z bazowym odcieniem włosów.

Najbardziej postarzające fryzury: mocno natapirowane włosy

Zbyt duża objętość na włosach wygląda nienaturalnie i kiczowato. Mocnemu tapirowi bardzo często towarzyszy również ogromna ilość lakieru do włosów, co niestety tworzy na nich skorupę i bardzo dodaje lat! Co więcej, tapirowanie kosmyków bardzo osłabia włosy i sprawia, że nadmiernie się niszczą oraz łamią.

Najbardziej postarzające fryzury: układanie krótkich włosów na wałki

Krótkie włosy układane na wałki jeszcze 20 lat temu były hitem wśród dojrzałych kobiet, co bardzo często dostrzec można m.in. na zdjęciach w rodzinnych albumach. Z czasem jednak szał na tego typu stylizację osłabł, gdyż część kobiet zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, że takie włosy tylko dodają lat. Dojrzałe panie powinny zdecydowanie unikać tego typu stylizacji. Znacznie lepiej sprawdzą się cięcia typu pixie cut - do ich układania żadne wałki nie są potrzebne.

Więcej o: