Odmładzające fryzury dla 60 latek. Te cięcia to hity, które wizualnie odejmą nawet 15 lat

Zastanawiasz się, które odmładzające fryzury dla 60 latek robią największą furorę w tym sezonie? Trzy stylowe i bardzo modne cięcia, które nie tylko podkreślą urodę, lecz także odejmą wizualnie lat. Nie wiesz jednak, jaka długość włosów będzie idealna? Na to również mamy rozwiązanie.
Zobacz wideo Które firmy są warte nagrodzenia za wsparcie środowiska? Swoich ulubieńców wybrała nasza makijażystka

Odmładzające fryzury dla 60 latek: pixie bob

Jest połączeniem dwóch popularnych wśród dojrzałych kobiet fryzur, czyli boba oraz pixie cut. Efektem jest właśnie pixie bob, czyli fryzura, która przypomina dłuższe pixie lub właśnie krótszego boba z moc cieniowaniem. To proste w układaniu cięcie, w którym długość kosmyków dopasować można do indywidualnych preferencji, jednak najczęściej nie wychodzą one poza dolną linię uszu. 

Odmładzające fryzury dla 60 latek: klasyczny bob

Bob to jedna z najbardziej ponadczasowych fryzur, która od lat nie wychodzi z mody i w tym sezonie również jest jednym z większych trendów, szczególnie wśród dojrzałych kobiet. Jednak nic dziwnego, gdyż ta fryzura nie tylko wizualnie odmładza, lecz także optycznie zagęszcza cienkie i rzadkie włosy.

Odmładzające fryzury dla 60 latek: long bob do obojczyków

Jeśli twoje włosy są w dobrej kondycji, śmiało możesz nosić nieco dłuższe fryzury. Tu świetnie sprawdzi się long bob sięgający obojczyków. Cięcie to poprowadzone jest tak, że minimalnie krótszy tył i dłuży przód sprawia, że fryzura nabiera lekkości, lepiej się układa. Co więcej, to idealna długość, która służy dojrzałym kobietom i daje możliwość związywania włosów.

Odmładzające fryzury dla 60 latek. Jaka długość będzie idealna?

Wiele dojrzałych kobiet chcąc zmienić fryzurę zastanawia się, czy jest to dobry pomysł. Jeśli nie masz pewności, jaka długość włosów będzie ci pasować, wypróbuj sposób zwany metodą "2,25 cala" (6 centymetrów), który opracowany został przez bardzo znanego, brytyjskiego stylistę Johna Friedę.

  1. Ułóż ołówek poziomo pod brodą.
  2. Linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha tak, by linie utworzone przez linijkę i ołówek przecięły się pod kątem prostym.
  3. Sprawdź, jaką wartość wskazuje czubek ołówka na linijce.

Jeśli liczba jest mniejsza niż 6 cm, powinnaś postawić na krótsze cięcie - będziesz wyglądać w nim szałowo. Jeśli natomiast wartość jest większa niż 6 cm, najlepiej wyglądać będziesz w dłuższych fryzurach.

Więcej o: