Modne krótkie fryzury dla 50-latki 2021. Hitowe cięcia, które odejmą nawet 10 lat

Zastanawiasz się, które modne krótkie fryzury dla 50-latki robią furorę w 2021 roku? Jeśli szukasz inspiracji, przychodzimy z pomocą i przedstawiamy cięcia, które nie tylko podkreślają kobiecą urodę, lecz także wizualnie odmładzają. Sprawdź, na co warto postawić w tym sezonie.
Zobacz wideo Które firmy są warte nagrodzenia za wsparcie środowiska? Swoich ulubieńców wybrała nasza makijażystka

Nie da się ukryć, że jesień to idealny czas na zmiany. Jeśli zatem planujesz wizytę u fryzjera i szukasz idealnej fryzury dla 50-latki, przychodzimy z pomocą. Oto trzy propozycje fryzur, które są odmładzającymi hitami.

Modne krótkie fryzury dla 50 latki 2021: pixie cut

Pixie cut to propozycja dla kobiet, które preferują krótsze cięcia. Jednak ogromną zaletą tej fryzury jest to, że w pewnym stopniu długość włosów można dopasować do swoich preferencji - mogą być bardzo króciutkie lub nieco dłuższe. Charakterystyczne dla pixie cut jest mocne cieniowanie włosów. Pasma z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Tak obcięte włosy są bardzo proste w codziennej stylizacji, a ich układanie zajmuje dosłownie kilka chwil.

Modne krótkie fryzury dla 50 latki 2021: pixie bob

Pixie bob to nieco dłuższa propozycja, która jest połączeniem dwóch fryzur - wspomnianego wcześniej pixie cut oraz klasycznego boba. Pixie boba można zatem określić jako dłuższe pixie lub krótszy bob z drapieżnym cieniowaniem sięgający maksymalnie dolnej linii uszu. To fryzura, która w ostatnim czasie podbija serca kobiet w różnym wieku.

Modne krótkie fryzury dla 50 latki 2021: blunt 

Najdłuższą z propozycji krótkich fryzur jest natomiast blunt bob. Choć ta fryzura przypomina klasycznego boba, różni się jednak od niego sposobem cięcia. Tu włosy ścina się idealnie na prosto, bez cieniowania końców. Dzięki takiemu zabiegowi, końcówki nie zawijają się do środka, a fryzura wygląda bardzo nowocześnie. Ta fryzura świetnie sprawdzi się zarówno dojrzałych kobiet, gdyż nie tylko optycznie odmładza, lecz także nadaje objętości i optycznie zagęszcza pasma, jak i u młodszych dziewczyn.

Więcej o: