Fryzury dla okrągłej twarzy i cienkich włosów. Hitowe cięcia, które wyszczuplają i zagęszczają pasma

Szukasz idealnej fryzury dla okrągłej twarzy i cienkich włosów? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy hitowe cięcia, które potrafią optycznie odjąć nawet kilka kilogramów i wizualnie zagęścić kosmyki. Te fryzury robią furorę wśród kobiet.
Zobacz wideo Które firmy są warte nagrodzenia za wsparcie środowiska? Swoich ulubieńców wybrała nasza makijażystka

Proporcje twarzy oraz wizualną gęstość włosów na głowie można w prosty sposób skorygować. Jak? Oczywiście odpowiednią fryzurą! W przypadku okrągłej twarzy oraz cienkich włosów, najlepszą opcją będą takie cięcia, które nadadzą fryzurze lekkości oraz objętości.

The Best of New Beauty Ruszył plebiscyt "The Best of New Beauty 2021". Głosujcie na swoich ulubieńców

Fryzury dla okrągłej twarzy i cienkich włosów - dłuższe pixie

Dla pań o okrągłej twarzy oraz cienkich włosach, które jednocześnie są fankami krótszych cięć, dobrym rozwiązaniem będzie dłuższa wersja pixie cut. Cięcie to charakteryzuje się mocnym wycieniowaniem włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe, dzięki czemu optycznie wysmuklają twarz. Choć tak obcięte włosy można nosić na różne sposoby, w przypadku okrągłej twarzy, najlepiej sprawdzą się delikatnie falowane lub w artystycznym nieładzie.

Fryzury dla okrągłej twarzy i cienkich włosów - angled bob

Angled bob to delikatnie zmodyfikowana odmiana klasycznego boba, która ze względu na sposób cięcia jest wręcz stworzona dla kobiet o okrągłej twarzy. W tej fryzurze włosy sięgają nieco poniżej linii brody i w odróżnieniu od zwykłego boba, linia włosów nie jest równa. Cięcia poprowadzone jest bowiem tak, że z przodu pasma są trochę dłuższe, a z tyłu nieco krótsze. Taki zabieg sprawia, że twarz wygląda smuklej, a włosy sprawiają wrażenie gęstszych. 

Grażyna Wolszczak pokazała swoje fryzury z ostatnich 20 lat. 'Umiemy się bawić, co?' Grażyna Wolszczak pokazała fryzury z ostatnich 20 lat. "Umiemy się bawić, co?"

Fryzury dla okrągłej twarzy i cienkich włosów - long bob z grzywką "kurtynką"

Znacznie lepiej czujesz się w trochę dłuższych włosach? Postaw na modnego od wielu sezonów long boba z delikatnym cieniowaniem. Takie cięcie nada włosom pożądanej objętości i sprawdzi się świetnie przy okrągłej twarzy. Long boba możesz zestawić również z asymetryczną, dłuższą grzywką typu curtain, która podkreśli kości policzkowe i dodatkowo optycznie wyszczupli twarz.

Więcej o: