Fryzury do okrągłej, pulchnej twarzy. Hitowe cięcia, które optycznie wyszczuplają i odmładzają

Zastanawiasz się, jaka fryzura najlepiej sprawdzi się dla okrągłej, pulchnej twarzy? Ułatwiamy ci poszukiwania i przedstawiamy hitowe cięcia, które nie tylko potrafią optycznie wyszczuplić twarz, lecz także wizualnie odmładzają. Oto trzy fryzury, które robią ostatnio furorę wśród kobiet.
Zobacz wideo Które firmy są warte nagrodzenia za wsparcie środowiska? Swoich ulubieńców wybrała nasza makijażystka

Okrągła twarz jest często (choć zupełnie niepotrzebnie) kompleksem wielu kobiet, które chciałyby, by ich buzia była bardziej owalna i szczuplejsza. Otóż proporcje twarzy można w prosty sposób skorygować odpowiednią fryzurą. W przypadku okrągłej twarzy najlepszym rozwiązaniem będą takie cięcia, które nadadzą fryzurze lekkości oraz sprawią, że buzia optycznie się wydłuży i wyszczupli.

Fryzury do okrągłej, pulchnej twarzy - pixie cut w dłuższej wersji

W przypadku posiadaczek okrągłej twarzy, które lubią nosić krótkie włosy, dobrym rozwiązaniem będzie pixie cut, jednak w nieco dłuższej wersji. To cięcie charakteryzuje się mocnym cieniowaniem włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, na górze oraz z przodu dłuższe. Chcąc optycznie wyszczuplić twarz tak obcięte kosmyki najlepiej nosić w artystycznym nieładzie lub delikatnie falowane. Unikać należy natomiast gładko zaczesanych pasm.

Fryzury do okrągłej, pulchnej twarzy - angled bob

Dla fanek nieco dłuższych fryzur, świetną opcją będzie angled bob, czyli nieco odmieniona wersja klasycznego boba. W tym cięciu włosy sięgają nieco poniżej linii brody, a linia włosów nie jest równa, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego boba. Tu cięcie poprowadzone jest asymetrycznie w taki sposób, że z przodu pasma są trochę dłuższe, a z tyłu nieco krótsze. Dzięki temu twarz wygląda smuklej. Nie da się ukryć, że jest to cięcie wręcz stworzone dla krągłej twarzy. 

Fryzury do okrągłej, pulchnej twarzy - long bob

Zależy ci na tym, żeby swobodnie móc wiązać włosy? Postaw na ponadczasowego long boba. Taka fryzura świetnie sprawdzi się u posiadaczek okrągłej twarzy, zwłaszcza jeśli dodamy do tego również delikatne cieniowanie przy buzi. Jeśli nie przekonuje cię cieniowanie, a lubisz grzywki, zestaw long boba z grzywką typu curtain, która podkreśli kości policzkowe i wizualnie wysmukli.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: