Te fryzury najbardziej postarzają i są dawno niemodne. Nie noś ich, bo dodają nawet 15 lat

Niektóre fryzury zamiast być ozdobą, zdecydowanie źle wpływają na wygląd. Niektóre z nich już dawno powinny zostać zapomniane i nigdy nie pojawiać się na naszych głowach. Nie są bowiem ani modne, ani twarzowe. Sprawdź, których fryzur lepiej unikać, bo potrafią dodać nawet 15 lat.

Więcej tematów dotyczących fryzur znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Niestety niektóre fryzury zamiast być naszą ozdobą podkreślając urodę i sprawiać, że czujemy się świetnie, działają zupełnie odwrotnie. Choć każda kobieta sama ostatecznie decyduje o tym, jaką fryzurę nosi, warto zdawać sobie sprawę, które fryzury - niezależnie od kształtu twarzy, czy wieku - raczej nie będą dobrym wyborem. Jeśli zatem nie chcesz dodawać sobie lat niemodnymi i przestarzałymi fryzurami, tych stylizacji powinnaś się wystrzegać.

Te fryzury najbardziej postarzają i są dawno niemodne: krótkich włosy na wałki

Wiele z nas doskonale pamięta, że krótkie włosy układane na wałki jeszcze jakieś 20 lat temu były jedną z najpopularniejszych fryzur wśród dojrzałych kobiet. Dostrzec to można m.in. na zdjęciach sprzed lat w rodzinnych albumach. Wraz z upływem czasu szał na tego typu włosy jednak, gdyż kobiety zaczęły zdawać sobie sprawę z tego, że takie włosy bardzo dodają lat. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Dojrzałe panie powinny zdecydowanie unikać tego typu stylizacji. Znacznie lepiej sprawdzą się nowoczesne cięcia typu pixie cut - do ich układania żadne wałki nie są potrzebne. 

Zdjęcia najbardziej postarzających fryzur zajdziesz w naszej galerii na początku artykułu.

Te fryzury najbardziej postarzają i są dawno niemodne: wielokolorowy baleyage

Pasemka w różnych kolorach od jasnego blodu, przez brąz, aż po czerń to trend z początku lat 2000. Jednak nic dziwnego, że stały się takim hitem, skoro takie włosy nosiły kiedyś takie gwiazdy, jak Victoria Beckham czy Christina Aguilera. Obecnie jednak tego typu koloryzacja kojarzy się z kiczem, złym gustem i zdecydowanie dodaje lat. Teraz w trendach króluje naturalność i subtelne refleksy niczym włosy muśnięte słońcem, które idealne dopasowane są do bazowego odcienia kosmyków.

Te fryzury najbardziej postarzają i są dawno niemodne: mocno odcięte ombre

Czarne włosy od góry i blond końcówki, albo odwrotnie? Temu mówimy stanowcze nie! Ombre to koloryzacja włosów, która ma wyglądać jak najbardziej naturalnie, a kolory mają płynnie przechodzić jeden w drugi. Jeśli kolory wyraźnie się od siebie odcinają, wygląda to naprawdę niekorzystnie i nieprofesjonalnie. Najlepszą opcją będzie baleyageombre, który polega na stworzeniu ombre za pomocą subtelnych refleksów. Taka koloryzacja doda szyku, klasy i w dodatku odejmie lat. 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: