Najbardziej postarzające fryzury. Są niemodne i kiczowate! Dodają ponad 10 lat

Fryzurą można zarówno odjąć, jak i i niestety dodać sobie lat. Niektóre ze stylizacji już dawno powinny zostać zapomniane. Nie są bowiem ani modne, ani nie wpływają dobrze na wygląd kobiet. Sprawdź, których fryzur lepiej unikać, by nie dodać sobie ponad 10 lat.

Więcej tematów dotyczących fryzur znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Finał plebiscytu "The Best of New Beauty"

Nie ma wątpliwości, że fryzura jest ważnym elementem wizerunku. Niestety niektóre z nich, zamiast być ozdobą i podkreślać urodę działają na jej niekorzyść. Choć ostatecznie każda kobieta indywidualnie decyduje o tym, co nosi na swojej głowie, warto wiedzieć i zdawać sobie sprawę, które fryzury wypadły z trendów, dodają lat i nie są dobrym wyborem. Oto propozycje, których zdecydowanie powinno się unikać.

Małgorzata Rozenek przez przypadek nałożyła filtr upiększający na twarz syna Małgorzata Rozenek chciała przerobić się na zdjęciu. Nie wyszło!

Najbardziej postarzające fryzury - francuski kok "banan"

Kiedyś był symbolem elegancji i najpopularniejszą fryzurą "do biura". Ten kok, który potocznie zwany jest bananem, polega na zaczesaniu włosów włosów po jednym boku i zwinięciu ich w przeciwną stronę do środka. Być może jest to wygodne i szybkie upięcie, ale niestety wizualnie potrafi postarzać, szczególnie dojrzałe kobiety. Znacznie lepiej sprawdzą się lżejsze upięcia, np. prosty koczek tuż nad karkiem, który podbija ostatnio media społecznościowe.

Zdjęcia tych postarzających fryzur znajdziesz w galerii na początku artykułu

Najbardziej postarzające fryzury - wielokolorowy baleyage

Pasemka w różnych kolorach od jasnego blondu, przez brąz, aż po czerń to trend, który robił furorę na początku lat 2000. Takie włosy stały się hitem, gdyż na swoich głowach takie koloryzacje nosiły wówczas takie gwiazdy, jak Victoria Beckham czy Christina Aguilera. Obecnie jednak taki kolor włosów kojarzy się z kiczem, złym gustem i zdecydowanie dodaje lat. Co więcej, żaden dobry fryzjer w dzisiejszych czasach z pewnością nie zaproponuje takiej fryzury żadnej swojej klientce. Teraz w trendach króluje naturalność i subtelne refleksy, które idealne dopasowane są do bazowego odcienia włosów.

Zapobiegają wypadaniu i przyspieszają porost włosów. Hit za kilka złotych z domowej apteczki (zdjęcie ilustracyjne) Zapobiegają wypadaniu i przyspieszają porost włosów. Hit za kilka zł

Najbardziej postarzające fryzury - układanie krótkich włosów na wałki

Krótkie włosy układane na wałki jeszcze 20 lat temu były hitem wśród dojrzałych kobiet, co zwykle dostrzec można m.in. na wielu starych zdjęciach w rodzinnych albumach. Z czasem jednak szał na tego typu stylizację osłabł, gdyż część kobiet zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, że takie włosy tylko dodają lat. Dojrzałe panie powinny zdecydowanie unikać tego typu stylizacji. Znacznie lepiej sprawdzą się cięcia typu pixie cut - prezentują się znacznie lepiej, odmładzają, a do ich układania żadne wałki nie są potrzebne.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: