Przyspiesza porost włosów i zapobiega wypadaniu. Masz go w swojej kuchni

Skuteczny sposób na wolno rosnące i nadmiernie wypadające włosy? Wcale nie potrzebujesz kupować drogich kosmetyków. W swojej kuchni znajdziesz naturalny hit, który kutecznie wzmacnia cebulki włosów, a nawet opóźnia pojawienie się siwizny. Sprawdź, o jakim produkcie mowa.

Więcej takich nietypowych trików pielęgnacyjnych znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Finał plebiscytu "The Best of New Beauty"

Twoje włosy nadmiernie wypadają, wolno rosną i są osłabione? Jeśli chcesz je wzmocnić kosmyki, najlepiej zadziałaj u źródła, czyli na ich cebulki. Nie musisz jednak od razu wydawać zawrotnych kwot na różne specyfiki. Równie skuteczny może okazać się popularny w naszej kuchni czosnek. Jest to bowiem roślina, która posiada cenne właściwości oraz bogactwo substancji leczniczych, m.in. takich jak związki flawonoidowe, aminokwasy, saponiny, a także różnorakie witaminy typu C, B1, B2, PP, prowitamina A, czy takie mikroelementy, jak kobalt, chrom i nikiel. Czosnek jest również źródłem olejków eterycznych zawierających siarczki oraz allicynę, która wykazuje silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Nietypowe zastosowanie czosnku. Przyspiesza porost włosów i zapobiega ich wypadaniu

Z problemem wypadających włosów, szczególnie na przełomie jesieni oraz wiosną, boryka się wiele kobiet. Okazuje się, że jest na to tani i skuteczny sposób, który znajdziemy w naszej kuchni. Mowa o czosnku. Zawarta w nim allicyna ma działanie rozgrzewające oraz pobudzające mikrokrążenie, dzięki czemu wspomaga odżywienie i dotlenienie cebulek.

Stosując czosnek w pielęgnacji włosów należy pamiętać, że olejki eteryczne obfitujące w związki siarkowe oraz allicynę uaktywniają się dopiero po jego rozgnieceniu lub posiekaniu. Jak zatem stosować czosnek na włosy? Kilka ząbków należy obrać i dokładnie zmiażdżyć. Tak powstałą papkę wymieszaj następnie z 2 łyżkami oleju do olejowania skóry głowy (np. olejem z nasion gorczycy), a następnie nałóż ją skórę głowy. Podczas aplikacji mikstury poświęcić kilka minut na delikatny masaż - to dodatkowo pobudzi mikrokrążenie i ułatwi wnikanie odżywczych substancji do cebulek włosów. Taką maseczkę pozostaw na głowie na około 1-2h, a następnie zmyj delikatnym szamponem

Pamiętaj, że czosnek zachowuje wszystkie swoje wartości odżywcze tylko wtedy, kiedy używany jest jako świeży.

Więcej o: