Nie masz suchego szamponu, a chcesz odświeżyć włosy? Wypróbuj ten trik

Jak odświeżyć włosy bez konieczności ich mycia? Najpopularniejszym sposobem jest użycie suchego szamponu. Jednak co w przypadku, kiedy akurat nie mamy go pod ręką lub sięgamy po niego, a puszka sprayu okazuje się pusta? Z pomocą przyjdzie ci genialny i banalnie prosty trik.

Więcej tematów związanych z pielęgnacją znajdziesz na Gazeta.pl

Posiadaczki długich włosów doskonale wiedzą, jak bardzo uciążliwa jest ich codzienna pielęgnacja. Mycie i suszenie zajmuje często sporo czasu, więc nic dziwnego, że nie wszystkie mamy czas i ochotę robić to codziennie. Jednak przetłuszczone, niezbyt świeżo wyglądające, przyklapnięte włosy nie prezentują się dobrze i potrafią popsuć cały nasz wygląd. Co zatem zrobić, gdy nie mamy czasu na umycie głowy lub włosy straciły swoją świeżość w trakcie dnia, a dobrze prezentująca się fryzura jest nam potrzebna od zaraz? Otóż brak suchego szamponu pod ręką to wcale nie problem. 

Nietypowe zastosowanie pudru utrwalającego makijaż

Z pomocą przyjdzie nam błyskawiczny trik przy użyciu kosmetyku, który większość kobiet ma w swojej kosmetyczce. Mowa o sypkim pudrze do twarzy. Najlepiej sprawdzi się ten transparentny, który w składzie ma możliwie jak najwięcej naturalnych składników. W jaki sposób go zastosować? Należy wysypać trochę pudru na wieczko, a następnie wklepać we włosy za pomocą puchatego pędzla skupiając się przede wszystkim na górnych partiach. Efekt końcowy powinien być zbliżony do takiego, jaki otrzymujemy po zastosowaniu suchego szamponu.

Więcej o: