Najbardziej postarzające i niemodne fryzury. Nie noś ich więcej, bo dodadzą ci nawet 15 lat

Niektóre fryzury źle wpływają na wygląd kobiet i już dawno powinny zostać zapomniane. Nie są bowiem ani modne, ani twarzowe. Co więcej, potrafią dodać lat, a część z nich postrzegana jest jako kiczowata. Sprawdź, które fryzury mogą postarzać nawet o 15 lat.

Więcej tematów dotyczących fryzur znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Finał plebiscytu "The Best of New Beauty"

Najbardziej postarzające i niemodne fryzury: krótkie włosy na wałki

Krótkie włosy układane na wałki jeszcze jakieś 20 lat temu były jedną z najpopularniejszych fryzur i nosiły ją niemal wszystkie dojrzałe kobiety, co doskonale widoczne jest np. na zdjęciach sprzed lat w rodzinnych albumach. Wraz z upływem czasu trend na tego typu włosy jednak, gdyż część kobiet zaczęła zdawać sobie sprawę, że taka stylizacja bardzo dodaje lat. Właśnie dlatego lepiej unikać tego typu układania krótkich włosów.

Jak idealnie dobrać fryzurę do twarzy? Prosty trik, dzięki któremu wizualnie się odmłodzisz (zdjęcie ilustracyjne) Jak idealnie dobrać fryzurę do twarzy? Z pomocą przyjdzie trik z linijką

Zdjęcia najbardziej postarzających fryzur zajdziesz w naszej galerii na początku artykułu.

Najbardziej postarzające i niemodne fryzury: wielokolorowy baleyage

Pasemka w różnych kolorach od jasnego blodu, po czerń to trend z początku lat 2000, który lansowały takie gwiazdy, jak Victoria Beckham czy Christina Aguilera. Obecnie jednak tego typu koloryzacja kojarzy się z kiczem i złym gustem. Teraz modna jest naturalność i subtelne refleksy, które delikatnie rozświetlają twarz i wizualnie odmładzają.

Najbardziej postarzające i niemodne fryzury: francuski kok "banan"

Kiedyś była to najpopularniejsza fryzura "do biura". Być może kok typu banan jest to wygodnym i szybkim upięciem, to niestety dodaje powagi i potrafi optycznie postarzać dojrzałe kobiety. Znacznie lepiej sprawdzą się mniej "poważne" upięcia, np. prosty koczek tuż nad karkiem, który króluje ostatnio w trendach.

Jennifer Lopez pokazała, jak wygląda bez makijażu. Zdradziła też sekret młodego wyglądu Jennifer Lopez w najmodniejszej fryzurze sezonu. Odmładza i działa jak lifting

Najbardziej postarzające i niemodne fryzury: mocno odcięte ombre

Czarne włosy od góry i blond końcówki, albo odwrotnie? Takiej koloryzacji mówimy stanowcze nie! Ombre to koloryzacja włosów, która ma wyglądać subtelnie i naturalnie, a kolory mają płynnie przechodzić jeden w drugi. Jeżeli włosy pofarbowane są tak, ze kolory wyraźnie się od siebie odcinają, wygląda to naprawdę niekorzystnie.