Kosztuje 3 zł, a działa jak drogie zabiegi. Hit, który zapobiega wypadaniu włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi i wolno rosnącymi włosami? Wcale nie musisz wydawać dużo pieniędzy. W domowej swojej apteczce znajdziesz hit za niecałe 3 zł, który ograniczy wypadanie kosmyków, a także zminimalizuje przetłuszczanie się skóry głowy i przyspieszy porost.

Więcej domowych sposobów na pielęgnację włosów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Finał plebiscytu "The Best of New Beauty"

Wiele kobiet marzy o gęstych, mocnych i długich włosach. Często jednak na przełomach pór roku, kosmyki znacznie osłabiają się, nadmiernie wypadają i bardzo wolno rosną. Aby skutecznie je wzmocnić, oprócz odpowiedniej pielęgnacji na całej długości, warto skupić się na podstawie, czyli cebulkach i skórze głowy. Nie musisz jednak od razu inwestować w profesjonalne i kosztowne zabiegi. Pomóc może produkt, który znajdziesz w domowej apteczce.

Nietypowe zastosowanie kropli żołądkowych. Przyspieszają porost włosów i zapobiegają ich wypadaniu

Z pomocą, zarówno przy wypadaniu włosów, jak wolnym wzroście przyjdą krople żołądkowe. Ten popularny produkt, który znajdziemy w prawie każdej domowej apteczce, stosowany jest zazwyczaj przy problemach z układem trawiennym. Jednak ze względu na swój skład bogaty w ekstrakty ziołowe, ma również zbawienny wpływ na kondycję włosów oraz skórę głowy. 

Jak zatem używać kropli żołądkowych na włosy? Ze względu na wysoką koncentrację składników i ekstraktów ziołowych, przed nałożeniem ich na skórę głowy trzeba rozcieńczyć je z wodą w proporcji 1:2. Przed pierwszym zastosowaniem takiej wcierki z kropli żołądkowych, zaleca się również wykonanie próby uczuleniowej. W tym celu należy wetrzeć krople w niewielki fragment skóry i sprawdzić, czy nie pojawia się odczyn alergiczny. Jeśli po 24 godzinach wszystko będzie w porządku, można stosować mieszankę. Podczas aplikacji warto również wykonać delikatny masaż, który poprawi krążenie i dodatkowo pobudzi cebulki do wzrostu

Ze względu na alkohol w składzie należy zachować umiar i nie stosować takiej wcierki częściej niż dwa razy w tygodniu. Co więcej, w razie pojawienia się jakichkolwiek efektów ubocznych w postaci zaczerwienienia czy swędzenia, trzeba natychmiast zrezygnować z kuracji. Krople żołądkowe kupisz w każdej aptece nawet za mniej niż 3 zł.

Pamiętaj, jeśli mimo odpowiedniej pielęgnacji oraz zdrowej diety włosy nadal nadmiernie wypadają, udaj się na badania do specjalisty.

Więcej o: