Odmładzająca metamorfoza. Modne fryzury damskie krótkie dla 50 latki

Masz ochotę na odmładzającą metamorfozę i zastanawiasz się, które krótkie fryzury dla 50-latki sprawdzą się teraz i w 2022 roku? Jeśli szukasz inspiracji, przychodzimy z pomocą i przedstawiamy modne cięcia, które nie tylko podkreślają kobiecą urodę, lecz także wizualnie odmładzają.

Więcej tematów związanych z fryzurami znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki: pixie cut

Pixie cut to idealna propozycja dla kobiet, które lubią odważne zmiany lub dobrze czują się w krótszych cięciach. Dodatkową zaletą tej fryzury jest to, że w zależności od upodobań, kosmyki mogą być bardzo króciutkie lub nieco dłuższe. Charakterystyczne dla pixie cut jest mocne cieniowanie włosów, które z tyłu i po bokach są krótsze, natomiast na górze i z przodu nieco dłuższe. Tak obcięte włosy są bezproblemowe w codziennej stylizacji.

Jak idealnie dobrać fryzurę do twarzy? Prosty trik, dzięki któremu wizualnie się odmłodzisz (zdjęcie ilustracyjne) Jak idealnie dobrać fryzurę do twarzy? Z pomocą przyjdzie trik z linijką

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki: pixie bob

Pixie bob to nieco dłuższa propozycja, która jest połączeniem dwóch fryzur - wspomnianego wcześniej pixie cut oraz klasycznego boba. To fryzura, która w ostatnim czasie podbija serca kobiet w różnym wieku. Nic jednak dziwnego, gdyż jest twarzowa i wizualnie potrafi odjąć lat.

Zdjęcia fryzur znajdziesz w galerii na początku artykułu

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki: blunt bob

To fryzura, która przypomina nieco klasycznego boba, jednak różni się jednak od niego sposobem cięcia. W tym przypadku włosy ścinane są na prosto, bez cieniowania i przerzedzania końców. Dzięki takiemu zabiegowi, końcówki nie zawijają się do środka, a a włosy wyglądają na znacznie gęstsze. Ta fryzura świetnie sprawdzi się nie tylko u dojrzałych kobiet, lecz także u młodszych dziewczyn.

Masz ten produkt w swojej kuchni. Nałóż go na rzęsy, a efekt cię zachwyci (zdjęcie ilustracyjne) Masz ten produkt w swojej kuchni. Nałóż go na rzęsy, a efekt cię zachwyci

Fryzury damskie krótkie dla 50 latki: angled bob

W przypadku tego cięcia bazą również jest klasyczny bob. Angled bob sięga jednak poniżej linii brody i w odróżnieniu od znanego klasyka, linia cięcia nie jest tu poprowadzona równo, a asymetrycznie. Otóż w tej fryzurze włosy z przodu są trochę dłuższe, a z tyłu krótsze. Taki zabieg sprawia, że twarz wygląda smuklej.

Więcej o: