Jak często myjesz szczotkę do włosów? Ten film sprawi, że zaczniesz robić to częściej

Użytkowniczka Tiktoka pokazała, jak wiele brudu gromadzi się na szczotkach do włosów, nawet jeśli te z pozoru wydają się czyste. - To obrzydliwe - skomentowała udostępnione przez siebie nagranie, udowadniając, jak ważne jest regularne mycie akcesoriów do włosów.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl 

Szczotka do włosów to akcesorium, którego używamy nawet kilka razy dziennie. Niestety, większość z nas zapomina przy tym o jej regularnym czyszczeniu. I nie mamy tu na myśli wyłącznie usunięcia z niej włosów, a dokładnego jej oczyszczenia za pomocą wody z szamponem. Higiena wymaga bowiem, byśmy robiły to przynajmniej raz w tygodniu.

Zobacz wideo

TikTokerka pokazała, jak brudne są szczotki do włosów

To, jak wiele zanieczyszczeń gromadzi się na szczotkach, nawet jeśli te z pozoru wydają się czyste, udowodniła pewna Tiktokerka. Użytkowniczka, działająca pod pseudonimem @everything_tidy opublikowała na platformie nagranie, które błyskawicznie stało się viralem.

Kobieta zamoczyła swoje szczotki w umywalce, napełnionej ciepłą wodą i szamponem. Po chwili przezroczysta ciecz, pod wpływem brudu, zmieniła kolor na brązowy. - To obrzydliwe - skomentowała na nagraniu dziewczyna.

Na szczotce prócz pojedynczych włosów zbiera się także kurz, sebum, martwy naskórek czy też resztki kosmetyków, które nie usuwane, tworzą doskonałe siedlisko dla bakterii. Korzystanie z brudnej szczotki, przenosi więc je na nasze włosy, a także skórę głowy, co może prowadzić nie tylko do szybszego przetłuszczania się włosów, ale też poważnych problemów skórnych.

Więcej o: