Odmładzające fryzury dla 40-latki. Hitowe cięcia, które podkreślają urodę

Zastanawiasz się, jakie odmładzające fryzury dla 40-latki będą modne w nadchodzących miesiącach? Aby ułatwić ci poszukiwania, przedstawiamy cięcia, które już od lat podbijają serca kobiet i szybko nie wyjdą z mody. Oto trzy kobiece, seksowne i odmładzające fryzury dla 40-latki.

Więcej tematów dotyczących fryzur znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Końcówka roku to dla wielu kobiet idealny czas na różne metamorfozy. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest oczywiście zmiana fryzury. Jeśli zatem szukasz stylowej i odejmującej lat propozycji, przedstawiamy cięcia, które są i z całą pewnością jeszcze przez dłuższy czas będą absolutnym hitem.

Odmładzające fryzury dla 40-latki: blunt bob

Blunt bob jest fryzurą, która długością przypomina nieco klasycznego boba, jednak różni się jednak od niego sposobem cięcia. W tym przypadku włosy ścinane są na prosto, bez cieniowania i przerzedzania końcówek. Taki zabieg sprawia, że kosmyki nie wywijają się do środka i wizualnie zyskują na objętości, sprawiając wrażenie znacznie gęstszych. Ta fryzura świetnie sprawdzi się nie tylko u dojrzałych kobiet, lecz także podkreśli urodę młodszych dziewczyn.

Zdjęcia fryzur znajdziesz w galerii na początku artykułu.

Odmładzające fryzury dla 40-latki: angled bob

Cięcie angled bob pojawiło się w trendach dobre kilkanaście lat temu i co jakiś czas wraca do trendów. O jej obecnej popularności świadczy m.in. spora liczba zdjęć pojawiających się na Instagramie z tym tagiem. Jak sama nazwa podpowiada, jest to odmiana klasycznego boba, która odrobinę różni się od niego długością oraz linią cięcia. W przypadku angled boba, włosy sięgają poniżej linii brody, a cięcie poprowadzone jest tak, że z przodu kosmyki są nieco dłuższe, natomiast z tyłu trochę krótsze. Dzięki temu fryzura nie tylko działa odmładzająco, lecz także optycznie wyszczupla twarz i podkreśla jej atuty.

Odmładzające fryzury dla 40-latki: long bob

Long bob to z kolei propozycja dla fanek dłuższych włosów, które chcą zmienić fryzurę, ale nie są pewne krótszych cięć. To wersja boba, w której włosy sięgają ramion lub obojczyków. Niewątpliwą zaletą tego cięcia jest jego uniwersalność, gdyż sprawdza się w przypadku każdego rodzaju włosów - prostych, falowanych, jak i kręconych. Co więcej pasuje niemal do każdego typu urody i daje wiele możliwości stylizacyjnych, umożliwiając noszenie m.in. związanych włosów.

Więcej o: