Fryzury damskie dla 50 latki. Te cięcia to prawdziwe hity, które odejmą nawet 10 lat

Odmładzające fryzury dla 50 latki to takie, w których kobieta nie tylko wygląda, ale przede wszystkim czuje się dobrze. Jeśli masz ochotę na odejmującą lat metamorfozę, przedstawiamy cięcia, które w 2021 roku zrobiły prawdziwą furorę i w 2022 nadal będą na topie. Wizualnie potrafią odjąć nawet 10 lat!

Więcej o modnych i odmładzających fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zrobić idealne zdjęcie? Kilka trików od profesjonalisty

Niezależnie od wieku, wiele kobiet lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim wizerunku. Najczęściej jest to właśnie fryzura. Jeśli zatem szukasz stylowej i odejmującej lat propozycji dla 50 latek, przedstawiamy cięcia, które są sprawdzonymi i ponadczasowymi klasykami. Te fryzury od lat nie wychodzą z mody i pasują niemal każdej kobiecie, niezależnie od typu urody.

Fryzury damskie dla 50 latki - pixie cut lub pixie bob

Pixie cut to jedna z najbardziej uniwersalnych i twarzowych fryzur, która świetnie sprawdza się u dojrzałych kobiet. Tak obcięte włosy, ze względu na mocne cieniowanie oraz różnicę w długości (po bokach są krótsze, a na górze i z przodu nieco dłuższe), świetnie sprawdzają się niezależnie od typu urody. Co więcej, w przypadku tego cięcia, długość włosów można w pewnym stopniu dopasować do swoich preferencji. Może to być krótkie, typowe pixie cut, lub nieci dłuższy pixie bob. Dzięki temu każda z pań znajdzie swoją idealną wersję.

Zdjęcia fryzur znajdziesz w galerii na początku artykułu.

Fryzury damskie dla 50 latki - blunt bob

Blunt bob to nowoczesna odmianą klasycznego boba, która różni się od niego charakterystycznym sposobem cięcia, które w ostatnim czasie przypadło do gustu wielu kobietom. W tej fryzurze włosy ścinane są idealnie na prosto, bez żadnego cieniowania i przerzedzania końcówek. Dzięki temu, kosmyki nie wywijają się i wizualnie zyskują na objętości sprawiając wrażenie znacznie gęstszych. 

Fryzury damskie dla 50 latki - long bob

Long bob to ponadczasowa fryzura, który od lat nie wychodzi z mody. Jest to dłuższa wersja tradycyjnego boba, w której włosy sięgają do linii ramion lub obojczyków. To cięcie, które nie tylko pasuje różnym typom urody, lecz także sprawdza się przy każdej teksturze włosów. Long bob to fryzura, którą kobiety pokochały nie tylko za efekt, który daje, lecz także za wygodę. Taka długość włosów daje możliwość noszenia związanych włosów.

Więcej o: