Idealna fryzura istnieje! Dobierz ją do kształtu twarzy. Ten trik pomoże ci sprawdzić, czy dobrze wybrałaś

Kiedy idziemy się do salonu fryzjerskiego, najczęściej pada pytanie o fryzurę, jaką sobie wymarzyliśmy. Niestety, najmodniejsze stylizacje włosów nie zawsze są dla nas. Efekt może rozczarować, jeśli nie uwzględnimy tego, że kształty twarzy różnią się. Istnieje sposób, aby dobrać odpowiednią fryzurę na sylwestra i nie tylko i uzyskać efekt "wow".

W salonach piękności, czy salonach fryzjerskich niegdyś pełno było katalogów z fryzurami. Rozmaite kolory, najmodniejsze uczesania, które czasem nijak miały się do rzeczywistości. Oryginalna fryzura wymagała od nas codziennego układania, które z czasem mogło się znudzić, a upragniony look nie wyglądał już tak pięknie. Fryzura znanej aktorki na naszej głowie również znacznie różniła się od oryginału. Co mogło być tego przyczyną? Otóż niewielu specjalistów i specjalistek od włosów powie nam o tym, że fryzurę należy dobierać do kształtu twarzy. Poznaj jeden trik, który sprawi że nie popełnisz już błędów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jaka fryzura pasuje do twojego kształtu twarzy? Możesz sprawdzić to w domu

Aby sprawdzić, czy dana fryzura będzie dla ciebie dobra, możesz skorzystać z aplikacji na telefonie, które oferują wizualizację stylizacji włosów, możesz też założyć na głowę perukę. Jest jednak szybszy i znacznie prostszy sposób, aby dowiedzieć się, jaki kształt twarzy mamy i jakich fryzur unikać. Dzięki metodzie "2,25 cala" opracowanej przez światowej sławy fryzjera Johna Frieda dowiesz się, jakie włosy są dla ciebie.

Jaka fryzura na sylwestra będzie najlepsza dla ciebie? Wystarczy...linijka i ołówek

Test Johna Frieda bardzo łatwo wykonać w domu. Przygotuj ołówek i linijkę. Następnie umieść ołówek poziomo pod brodą, a linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha. Teraz sprawdź, czy linie wyznaczone przez przybory przecinają się pod kątem prostym oraz jaką wartość pokazuje czubek ołówka. Jeśli wynik wynosi 6 cm (2,25 cala) lub mniej, do twarzy będzie ci w krótkich włosach, z kolei jeśli wartość przekracza 6 cm, bardziej pasują ci długie włosy. To proste! Dzięki temu dobierzesz fryzurę np. na imprezę.

 

Fryzury na sylwestra: z grzywką czy bez? Ta fryzura nie pasuje każdemu

Kontrowersyjnym tematem pozostaje grzywka, która może np. odjąć optycznie lat, lub postarzyć. Wszystko zależy od kształtu twarzy jaki mamy. Jest zalecana osobom z twarzą o kształcie kwadratowym i trójkątnym.

Więcej o: